• Головна
  • На Черкащині запрацював спиртовий завод
09:03, 26 листопада 2015 р.

На Черкащині запрацював спиртовий завод

Востаннє продукцію на Косарському спиртовому заводі випускали ще чотири роки тому. Відтоді підприємство простоювало. Як каже його нинішній керівник, причини — економічні та політичні. Нині ж одне з найдавніших підприємств спиртової промисловості в Україні відновило роботу. Воно належить до структури державного підприємства «Укрспирт», пише Урядовий кур'єр.

— Я працюю тут з минулого року, — розповідає директор Станіслав Радченко. — Відразу поставив перед собою завдання: завод має відновити свою роботу. І нам це вдалося. Дякую керівництву «Укрспирту» та Мінагрополітики за розуміння й допомогу, а також Черкаській облдержадміністрації за сприяння. Обласне керівництво допомогло також вирішити й чимало технічних питань. Завод працює у тестовому режимі, і ми вже досягли потрібної якості спирту. Показники собівартості теж тішать.

На підприємстві працюють 170 робітників. Це не тільки жителі Косарів, а й сусідніх сіл Кам’янського району. Для місцевого бюджету це нові надходження.

Хоча підприємство тривалий час не працювало, вдалося зберегти і колектив, і його належний стан. На українському ринку нині є потреба у спирті. Зараз його здебільшого возять із заходу країни. Однак у Косарях, як зазначають фахівці, якість краща. На часі модернізація заводу задля збільшення його потужностей і створення додаткових робочих місць.

Увесь спирт, вироблений тут, закуповує Національна горілчана компанія — стратегічний партнер заводу. Директор департаменту управління виробництвом «Баядера Холдинг», у складі якого перебуває Національна горілчана компанія, Микола Бабич підтвердив, що якість продукції заслуговує найвищої оцінки. «Уже навіть випустили продукцію з косарського спирту. Розраховуємо, що завод вийде на свою потужність, а це 110—120 тисяч декалітрів на місяць», — каже він.

Нині на підприємстві розробляють подальшу стратегію розвитку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...