• Головна
  • У Дахнівці екоінспектори взяли проби ґрунту, щоб з’ясувати, чи справді там зливали нечистоти в ліс
13:38, 24 листопада 2015 р.

У Дахнівці екоінспектори взяли проби ґрунту, щоб з’ясувати, чи справді там зливали нечистоти в ліс

  Усі нечистоти з вигрібної ями — прямо в ліс. Таку картину в цю суботу спостерігала екоактивістка Черкас Людмила Ткаченко по вул. Чичеріна, 51. Щоб розібратися в ситуації та задокументувати все в законний спосіб, оскільки власники домоволодіння не погоджувалися припинити зливати каналізаційні стоки, в понеділок вона викликала екоінспекторів для взяття проб ґрунту. 

   — У суботу я побачила таку картину: люди зі своє вигрібної ями зливали нечистоти прямо в ліс. Я намагалася знайти з ними спільну мову, але вони пішли відразу в конфронтацію,розповіла Людмила Ткаченко. — Тому я вирішила, що ми будемо робити все в рамках законодавства. Нехай Державна екологічна інспекція бере проби ґрунту, води і встановлює істину. Втомилася просити, переконувати. Є закони: вилили свої стоки в ліс — відповідайте.

    Екоактивітска та голова Черкаської обласної екологічної асоціації «Екосвіт» Людмила Ткаченко відзначає, що в Дахнівці дійсно є проблема з каналізацією, тобто її відсутність. Проте це не дає право людям так бездумно забруднювати ліс. Це лише на перший погляд може здатися незначною проблемою. Проте якщо копнути глибше, то стане зрозуміло, що таке систематичне і скоріш за все непоодиноке зливання нечистот в ліс зрештою позначиться і на якості питної води і зрештою вирощеної на таких ґрунтах городині.

  Власник же житла (домоволодіння на ньому записано, а проживає син із дружиною — ред.) категорично заперечив, що у суботу відбувалося зливання нечистот з їхньої вигрібної ями в ліс і навіть продемонстрував договір з надання послуг з викачки вигрібної ями, щоправда датований 23 листопадом, тоді як факт порушення екоактивістка зафіксувала 21 листопада приблизно о 17.00.

У Дахнівці екоінспектори взяли проби ґрунту, щоб з’ясувати, чи справді там зливали нечистоти в ліс (фото) - фото 1

У Дахнівці екоінспектори взяли проби ґрунту, щоб з’ясувати, чи справді там зливали нечистоти в ліс (фото) - фото 1

У Дахнівці екоінспектори взяли проби ґрунту, щоб з’ясувати, чи справді там зливали нечистоти в ліс (фото) - фото 2

У Дахнівці екоінспектори взяли проби ґрунту, щоб з’ясувати, чи справді там зливали нечистоти в ліс (фото) - фото 2

  

  На запитання головного спеціаліста Держекоінспекції Валерія Колісніченка, чи визнає він факт зливу каналізаційних нечистот в ліс, власник також відповів, що категорично заперечує.

  Отож залишається чекати експертного висновку, чи дійсно був присутній факт забруднення лісу.

   — Ми взяли проби ґрунту, куди імовірно зливалися нечистоти, для порівняння взяли фонову пробу. Через два три дні буде готова експертиза і ми зможемо сказати чи був факт порушення екологічного законодавства, пояснив Валерій Колісніченко.

  Окрім того, зауважує Людмила Ткаченко, сама вигрібна яма розміщена з порушенням, оскільки вона має знаходитися в межах домоволодіння, а винесена чомусь за.

  З подібною ситуацію стикаються й інші громадські активісти або ж просто небайдужі жителі міста Черкас. Проте, на жаль, поки що довести, що правда все-таки на їхньому боці вдається не кожному, а ті, хто попри все вирішує піти до кінця, витрачають на це не один місяць, а то й рік свого життя.

  Тож вони сподіваються, що у людей нарешті прокинеться свідомість і вони перестануть жити одним днем. Але це в ідеалі…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відходи #Дахнівка #Черкаси
Оголошення
live comments feed...