Влада повідомила, куди дівати книжки з закритих бібліотек

 – Парк бібліотечної комп’ютерної техніки загалом нині нараховує 724 комплекти, з яких 461 підключений до мережі Інтернет, у сільській місцевості – 196 комп’ютерів, 157 – з доступом до Інтернету, – повідомив під час сьогоднішньої координаційної наради в Черкаській ОДА заступник начальника управління культури Микола Суховий. – До послуг користувачів відкрито 35 інтернет-центрів, в тому числі 7 – у сільській місцевості. На основі бібліотечних інтернет-центрів в області за рахунок Державного фонду регіонального розвитку запланована реалізація проектів, які передбачають створення інформаційних ресурсних центрів доступу до соціально значущої інформації.

Як зазначив Микола Олександрович, серед найважчих проблемних питань галузі, – збереження мережі закладів культури в умовах децентралізації та адміністративної реформи.

– Усе буде залежати від фінансових можливостей місцевих громад, – наголосив пан Суховий. – Тут є обов’язковим дотримання вимог законів України про культуру, про бібліотеки та бібліотечну справу, музеї та музейну справу. Тому що, відповідно до цих законів, і бібліотечні, і музейні фонди належать до відповідних державних фондів. Тому при ліквідації або злитті закладів необхідно передбачати повернення або передачу фондів у музеї, які є у державній частині музейних фондів, а бібліотечних фондів місцевих бібліотек – до бібліотек вищого рівня.

ПроЧерк
бібліотеки книги оновлення Черкащина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі