• Головна
  • Вирощувати горіхи радять черкащанам для гарного заробітку
19:11, 21 листопада 2015 р.

Вирощувати горіхи радять черкащанам для гарного заробітку

  – В Україні щорічно зникає 18–20 сіл у небуття, але вихід є. Якщо в селі хоча б 30 дворів, то це вже близько 15 га землі. Тож 2–3 сім’ї можуть об’єднатись у кооператив і посадити горіхові дерева, – подає бізнес-ідею Ігор Колодка.

  За його словами, на сьогодні тільки у Чигиринському районі близько 500 га можуть бути використані під закладення горіхових садів. Черкащина як лісостепова зона з помірним кліматом ідеальна для розвитку горіхівництва. Ігор Леонідович звертає увагу, що коренева система горіхоплідних культур має високі протиерозійні властивості, і це сприятиме тому, що малопродуктивні землі надалі не будуть деградувати.

  Також слід розуміти, що горіхівництво - це безвідходне виробництво, наголошує директор Департаменту. Попит є на все: горіхи, шкаралупа, деревина, листя тощо. Це величезний потенціал доданої вартості і нових видів бізнесу.

  Найбільшою проблемою для охочих узятися за цю справу у промислових масштабах є відсутність землі.

  Ігор Колодка відзначає, що сьогодні Департамент розробляє Програму розвитку горіхівництва на Черкащині в 2016-2025 роках.

  Всі необхідні фахові консультації з приводу створення горіхових кооперативів охочі можуть отримати в Департаменті агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації 

(вул. Смілянська, б. 131, 2-й поверх, тел. 36-07-60)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#горіхи #бізнес #Черкащина
Оголошення
live comments feed...