• Головна
  • Скільки вулиць у Черкаській області могли потрапити під «Закон про декомунізацію» ?
16:06, 11 листопада 2015 р.

Скільки вулиць у Черкаській області могли потрапити під «Закон про декомунізацію» ?

Яндекс.Карти було запущено в Україні 2006 року. Зараз на них нанесено детальні схеми всіх міст і багатьох менших населених пунктів країни із вулицями та будівлями. Щоб карти залишалися точними й актуальними, українські картографи Яндекса оновлюють їх щомісяця, відстежуючи зміни й перейменування топонімів. До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію. Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Черкасах і населених пунктах Черкаської області*.

Із майже 2100 вулиць, провулків, проспектів і площ Черкаської області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався на близько 340 топонімічних об’єктів. Понад 70 із них розташовано у самих Черкасах.

Найпопулярніша назва таких вулиць на Черкащині – вулиця Леніна. А ось як виглядає повний топ-5 «радянських» назв у населених пунктах області:
Леніна – 21 вулиця із такою назвою
Кірова – 14 
Комсомольська – 14
Карла Маркса – 12
Пролетарська – 12

назви вулиць

назви вулиць

Найчастіше «радянські» вулиці у Черкаській області називали на честь політичних, військових і громадських діячів – іменами 50 із них названо майже 250 вулиць регіону.

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Черкас та з'єднати в одну, вона була б завдовжки близько 75 км і дотяглася б від цього міста до Канева. А загальна довжина «радянських» вулиць усієї області – близько 570 км: як автодорогами від Черкас до Тернополя.

назва вулиці

назва вулиці

Згідно з даними пошуку Яндекса, серед вулиць, що можуть бути перейменовані відповідно до Закону, у Черкасах найчастіше шукають будинки на Ільїна, Рози Люксембург і Петровського. А щодо власне декомунізації черкащани запитують у Яндексі, наприклад, таке: [черкассы переименование улиц] та [переименование улиц што делать с документами].

Інфографіку про найпопулярніші «радянські» назви вулиць в інших областях України та їх довжину можна переглянути в альбомі: https://fotki.yandex.ru/users/ya-ukraine-official/album/490764.

*Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об'єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#назви вулиць #аналіз #яндекс
Оголошення
live comments feed...