Стрічка порад для черкаських підприємців

ГУ ДФС у Черкаській області запровадила та поширює у Facebook стрічку порад для підприємців, де пропонує переглянути підбірку актуальних питань-відповідей.

1. Чи може перебувати на спрощеній системі оподаткування фізична особа-підприємець, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю?

Фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

2. Чи можуть ФОП – платники єдиного податку проводити розрахунки через електронні платіжні системи, у тому числі через систему «Web Money» (електронні гроші)?

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). 

Відповідно до п. 1.4 глави 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22, безготівкові розрахунки – перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді. Таким чином, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи, у тому числі через систему «WebMoney» (електронні гроші).

Налоговая Фейсбук 2

3. Хто сплачує акцизний податок у розмірі 5 відсотків з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів?

Відповідно до п.п. 212.1.11 ст. 212 Податкового кодексу України платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.  При цьому платниками такого податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізовують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, наступні підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України, зокрема нафтопродукти, скраплений газ тощо (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Водночас їх реєстрація як платників податку здійснюється контролюючими органами безпосередньо за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність, тобто шляхом подання декларації з акцизного податку(п.п. 212.3.1 прим. 1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).

В свою чергу акцизний податок така особа сплачує до бюджетуза місцем здійснення реалізації таких товарів (п. 222.3 ст. 222 ПКУ).

4. Яка передбачена відповідальність ФОП на загальній системі оподаткування, якщо авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб сплачені до бюджету несвоєчасно або не в повному обсязі?

У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

5. Які документи повинна надати ФОП іншому суб’єкту господарювання для уникнення подвійного оподаткування?

Фізична особа-підприємець для уникнення подвійного оподаткування повинна надати юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, з якими має господарські відносини, копію документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (витяг або виписку з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, в яких зазначаються основні види діяльності).

Адреса субсайту ГУ ДФС у Черкаській області http://ck.sfs.gov.ua/

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/

Сервіс «Допомога платнику» http://dopomogaplatnyku.ck.ua, запитання надсилати на адресу help_payer@ukr.net

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань. Для оцінок та рецензій використовуйте форму відгуку