• Головна
  • Придніпровська районна ТВК перерахувала бюлетені після оголошення офіційних результатів виборів (ВІДЕО)
15:05, 9 листопада 2015 р.

Придніпровська районна ТВК перерахувала бюлетені після оголошення офіційних результатів виборів (ВІДЕО)

5 листопада представники від партій «БПП «Солідарність» (перший номер у списку від цієї сили  Олександр Радуцький) та «Опозиційного блоку» (перший номер у списку – Олексій Арсенюк) заявили про фальсифікації на виборах до міської ради та вимагали перерахунку голосів у ТВК. Придніпровська районна у місті Черкаси виборча комісія розпочала перерахунок голосів по 11 дільницях району.

Проте під час засідання комісії питання щодо перерахунку голосів, відданих за кандидатів у депутати міськради, так і не було внесено до порядку денного. Голова ТВК Володимир Матюша оголосив перерву в засіданні і залишив приміщення. Члени комісії за це рішення не голосували. Коли вони також почали збиратися, присутні не пустили їх до виходу, через що відбулася штовханина. Згодом комісія все-таки проголосувала за оголошення перерви до 12 години наступного дня, після чого люди розійшлися.

Наступного дня комісія зібралася лише о 15.30, але питання про перерахунок голосів, відданих за кандидатів у депутати міськради, вирішила не вносити до порядку денного.

Кандидатом у депутати від «БПП «Солідарність» Олександром Радуцьким було подано заяву до міліції щодо можливих фальсифікацій під час виборів.

Крім цього, від «БПП «Солідарність» у Черкаський окружний адміністративний суд було подано позовну заяву, де представники партії просили дозволити перерахувати голоси. Проте окружний суд відмовив у задоволенні цього позову.

Також 8 листопада Придніпровська районна у місті Черкаси виборча комісія провела перерахунок голосів на 11 дільницях району. Цим діям передувало звернення партії «БПП «Солідарність» та «Опозиційний блок» від 7 листопада про те, щоб провести такий підрахунок голосів.

У ньому сказано про те, що 27 жовтня Придніпровською ТВК вже було прийнято рішення про повторний підрахунок голосів на 11 дільницях за зверненнями партії «БПП «Солідарність». Але Черкаська міська виборча комісія призупинила це рішення.

Далі у звернені йшлося про таке: «Враховуючи, що Черкаська міська виборча комісія Черкаської області не прийняла рішення про підсумки голосування, рішення про черговість кандидатів у депутати у виборчих списках від місцевих організацій партій, які отримали право на участь у розподілі мандатів, а також рішення про результати виборів, вважаємо необхідним виконати рішення Придніпровської районної у місті Черкаси територіальної виборчої комісії про призначення проведення повторного підрахунку голосів виборів на виборчих дільницях № 710982, 710985, 710990, 710992, 711001, 711008, 711009, 711010, 711020, 711021, 711025».

Окрім цього, у зверненні зазначено, що на прес-конференції, яка відбулася 7 листопада, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко «запевнив, що за наявності відповідних звернень до територіальної виборчої комісії про проведення повторного підрахунку голосів, з метою об’єктивного та прозорого встановлення результатів виборів, такі підрахунки будуть проведені відповідними територіальними виборчим комісіями».

Отже, після цього звернення, Придніпровська ТВК все ж таки вирішила провести повторний підрахунок голосів. Зауважимо, що згідно ЗУ «Про місцеві вибори», зокрема враховуючи ст. 84, 85, 86, Придніпровська ТВК порушила порядок проведення підрахунку голосів.

 

Проте, після розпаковування пакунку з бюлетенями однієї з дільниць, було виявлено, що вони не мають достатнього ступеня захисту, мовляв, на паперах відсутнє кодове слово, яке повинно було бути нанесено фосфорною фарбою у типографії, з якою був заключений договір. Натомість на бюлетенях наявний лише герб.

Між тим, Черкаська міська виборча комісія напередодні оголосила офіційні результати виборів у м. Черкаси і нині має остаточний протокол.

Згодом стало відомо, що Черкаська міська виборча комісія вирішила розпустити Придніпровську районну в місті Черкаси виборчу комісію за фактом порушення закону. Про що видала відповідну постанову №173.

Опісля на місце приїхала міліція. Члени виборчої комісії подали правоохоронцям заяву про виявлені бюлетені, а також хотіли їх їм передати.Правоохоронні органи відмовилися приймати документацію.Нині за фактом виявлення бюлетенів, які можуть містити ознаки підробки, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 158 Кримінального кодексу України (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців).

09. 11. Cherkasy_postanova09. 11. Cherkasy_zvernennya

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЦВК #ОПОРА #Черкаси #вибори
Оголошення
live comments feed...