• Головна
  • 3 головних правила при купівлі квартири
11:31, 6 листопада 2015 р.

3 головних правила при купівлі квартири

Купівля квартири є досить складним процесом. До того ж він пов'язаний зі значним ризиком. Тому кожен, хто вирішив придбати власну квартиру має лишатись пильним при її огляді та укладанні угоди. Перш за все варто уважно вибрати потенційне житло, звертаючи увагу на всі його недоліки й переваги. Знайти ж квартиру вам зможе допомогти портал http://www.lun.ua/, де зібрані тисячі об’яв щодо продажу житла у Черкасах і інших містах України. 

На що звернути увагу ?

Оцінка будинку й місцевості

Обираючи район, слід орієнтуватись на ваші цілі, такі як вартість, близькість до роботи, наявність поблизу автобусних зупинок, парків. Не радимо купувати квартиру біля автострад, якщо не хочете дихати вихлопними газами. Погано впливає на організм й розташовані біля будинку високовольтні лінії електропередач.  Не зайвим буде оцінити стан будівлі, в якій плануєте придбати квартиру. Звернуть увагу на шви, стики плит, якщо будинок панельний, чи на стан цегляної кладки, зовнішньої частини горища й підвалу.

Оцінка квартири

Якщо житло примикає до шахти ліфта, металевий брязкіт буде постійно вам надокучати. Для кутової квартири характерні підвищена прохолода та вологість. Неодмінно перевірте рівень тиску води в трубах. Для цього просто відкрийте усі крани й подивіться на тиск. Також радимо оглянути самі труби й запірні механізми, лічильники. У багатьох квартирах на вторинному ринку присутній грибок, особливо це стосується ванних кімнат. Боротися з ним дуже складно, тому його наявність може впливати на загальну вартість житла.  

Перевірка документів

Якщо обране житло вас повністю влаштовує й збираєтесь купувати його, уточніть, хто є хазяїном квартири й попросіть надати оригінали наступних документів:

  • паспорт та ідентифікаційний номер власника;
  • правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності;
  • технічний паспорт на житло, у якому підтверджується його оцінювання експертами з БТІ;
  • довідка про відсутність заборгованості по комунальних платежах;
  • довідка, у якій зазначено, хто прописаний у квартирі.

Документи перевіряйте дуже ретельно, бо саме шахрайство з ними є найбільшим поширеним. Можливо, перевірку документації краще доручити спеціалістам, щоб знизити ризик. Звичайно, ще існує немало нюансів вибору житла, але врахувати їх всі майже нереально. Тому при купівлі квартири лишайтесь зібраним та уважним, адже шахраї постійно намагаються знайти нові шляхи, щоб надурити необачливих покупців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...