• Головна
  • Черкаські екологи закликають боротися з омелою
15:43, 27 липня 2009 р.

Черкаські екологи закликають боротися з омелою

При тому, що інвентаризація зелених насаджень поки що проведена лише на третій частині території міста.

– З початку року у місті провели часткову обрізку близько 30 вражених омелою дерев, – розповідає начальник відділу екології та раціонального природокористування міськвиконкому Володимир Гусаченко. – Коштів загалом на видалення аварійних, сухостійних дерев, на їх обрізку в міському бюджеті закладено 300 тис. грн. Це – мізерна сума. Тому насамперед проводяться роботи із видалення тих зелених насаджень, які загрожують життю людей.

Відділ екології та раціонального природокористування звертається до керівників підприємств і організацій, власників земельних ділянок, приватних домоволодінь, на території яких ростуть дерева вражені омелою: «Збережіть дерева! Обрізайте гілки з омелою!»

Для боротьби з омелою застосовується механічний метод — обрізування гілок з кущами омели, які не плодоносять, на 5-7 см, а з плодоносними – не менше 15-20 см нижче місця прикріплення її до гілок. У разі ураження крони дерев омелою білою більш ніж на 60%, вони підлягають видаленню.

Довідка:

Омела – рослина-напівпаразит, який досить інтенсивно заселяє дерева. Насіння омели потрапляє на гілки іншої рослини, пускає корінець, він зростає і поступово досягає кори гілки. Тут же біля корінця утворюється круглий присосок. На наступний рік з нього витягуються зеленуваті округлі тяжі, які замінюють омелі коріння. Поступово вони витягуються уздовж живлячої їх гілки, між її корою і деревиною. Згодом омела погубить всю рослину, на якій вона живе. Навіть якщо у неї зрізати всі гілки, омела не загине. Адже на коренях утворюються нові пагони. Одні види омели проростають на листяних деревах (дуб, тополя, груша, яблуня), інші – на хвойних деревах (ялиця, сосна, модрина).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...