• Головна
  • У золотоніській лікарні людині не надали допомоги через нетверезий стан. Чоловік помер
16:00, 5 листопада 2015 р.

У золотоніській лікарні людині не надали допомоги через нетверезий стан. Чоловік помер

Про трагічну загибель 40-річного Василя Костюка говорило мало не все місто. Про те, що брат не загинув, а помер у лікарні вже наступного дня, розповіли його рідні – брат Володимир та сестра Валентина, які оббивають пороги інстанцій, щоби добитися справедливості.

Із проханням розібратися в ситуації і покарати винних рідні звернулися до департаменту охорони здоров’я, до правоохоронних органів, до прокуратури, до міської ради.

Згідно з розпорядженням міського голови Віталія Войцехівського створена депутатська комісія на чолі із його заступником із гуманітарних питань Світланою Суддею. До її складу увійшли депутати Володимир Буц, Олексій Строкань та Анатолій Іваненко. Вони зустрілися з рідними померлого. Сестра Валентина похвилинно розповіла, як розвивалися події тієї страшної ночі, коли побитий брат Василь, скорчившись від болю, ледве дістався рідного дому. За її словами, чоловік сам попросив викликати «швидку», бо біль у грудях був нестерпним і заважав дихати. Бригада «невідкладної» примчала відразу ж. Оглянувши постраждалого, досвідчений фельдшер попросила простирадло, аби обмотати грудну клітку.

– У приймальне відділення ми з мамою, братом Володею і  його другом Андрієм приїхали за 15 хвилин до одинадцятої, – розповідає Валентина. – «Швидка» була значно раніше, після десятої. Брат сидів на кушетці, йшов процес оформлення. Здали аналізи і повели Василя на рентген. Він ішов дуже помаленьку, йому було важко рухатися. Був випивши, але не п’яний, чітко виконував команди рентгенолога: як стати, як закласти руки – все без сторонньої допомоги. Знімок лікарю не сподобався, довелося повторно його робити і повторно оплачувати. Повернувшись до приймального відділення, брат опустився на стілець біля дверей. Спитала його: «Тобі болить? Тобі погано?». Він тільки хитнув головою, не промовивши і слова – йому вже важко було говорити. Підійшов лікар. Подивився знімок у коридорі, при поганому освітленні. Півлегені була білою. Я запитала у лікаря: «А де ж його друга половина?» Але він гримнув на мене. Тоді я звернулася до реаніматолога Ігоря Тукалевського: «Це в брата туберкульоз чи онко?» Мама з молодшим братом купили ліки по списку на 400 гривень. Лікаря більше ми не бачили. У хірургічному відділенні медсестра вийшла до нас і сказала, що «сьогодні ми йому нічого робити не будемо, бо він п’яний. А до 6-ти ранку він полежить у палаті». Мама залишилася з братом у палаті №25. До ранку ніхто до нього не заходив і нічого не робив. О третій годині він пішов до туалету. Піт котився градом, лице було блідим. Близько шостої його позвали до процедурної. Він підвівся, поточився, але мама підтримала. Вийшов у коридор, зробив кілька кроків і знепритомнів. Упав навзнак. Збіглися медсестри, затягли в палату, поставили крапельницю. Потім забрали на цю ж процедуру, яку не зробили з вечора… Лікар сказав мамі: «Ми зробили все можливе, але вашого сина не врятували».

Як зазначив судмедексперт у довідці про смерть: причина її не встановлена.

За кілька днів члени комісії зустрілися із головним лікарем ЦРЛ Сергієм Примаком, завідувачем хірургічним відділенням Євгенієм Бабляком, заступником головного лікаря з медичної частини Юрієм Мазуром та лікарем-хірургом, який чергував тієї ночі, 26 вересня, і до якого у рідних багато претензій, Ігорем Наумейком.

За словами чергового лікаря, Василя Костюка до приймального відділення ЦРЛ доставила «швидка».

– Його стан був клінічно стабільний: тиск 120/80, гемоглобін 153. Вкололи  знеболююче і я відправив на рентген. Знімок був не зрозумілий, справа – підозра на крововилив. Тому він був направлений на повторне дослідження. Поклали його в хірургічне відділення. Хворого оглянув терапевт. Він констатував сильне алкогольне сп’яніння, я теж написав підтвердження цього. Для подальших маніпуляцій була розгорнута перев’язочна, ми готові були проводити лапароцентез (маніпуляція, яка полягає в проколі черевної стінки троакаром для видалення патологічного вмісту черевної порожнини. Може застосовуватися з діагностичною метою). Це було близько другої години ночі. Хлопці, які були з ним, і мама підняли його в хірургію. Він не стояв на ногах, його мова була не зв’язною. На посту, під час оформлення, і згодом, коли йому запропонували зайти до перев’язувальної для подальших маніпуляцій, відмовлявся, засинав-просинався. На наші умовляння – ніякої реакції, був неадекватний. О пів на четверту оглянув і сказав готуватися до процедури. Пішов до інших важких хворих. Коли почув гуркіт (хворий піднявся і хотів вийти), разом із медсестрами і санітарками забігли в палату. Підняли, поклали на каталку. Приєднали крапельницю, почали вводити гормони. Тиск упав на 80. Розпочали маніпуляцію лапароцентезу, але тиск падав, тому викликав реаніматолога для проведення реанімаційних заходів, які тривали протягом години, але результат був летальний…

У членів комісії виникло багато запитань: чи повинен отримувати медичну допомогу хворий, перебуваючи у стані сп’яніння, чи підтверджено лабораторно вміст алкоголю у крові, чи потрібна згода хворого у стані непритомності на маніпуліційні заходи, чи вчасно була надана медична допомога, чому тяжкий хворий самотужки ходив на рентгеногляд тощо.

Як пояснив Сергій Примак, наразі у лікарні по цій справі проводиться внутрішнє розслідування, створена комісія департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА. Всі крапки над «і» можна буде розставити лише після завершення їхньої роботи та отримання результатів лабораторних досліджень, які будуть відомі лише через місяць.

У центральній районній лікарні розпочала роботу експертна група обласних фахівців, яку очолює спеціаліст департаменту охорони здоров’я Олена Продайвода, за фактом смерті Василя Костюка. У її складі – заступник головного лікаря Черкаської обласної лікарні Володимир Удуденко, хірург, завідувач торакального відділення обласної лікарні Павло Рогатий, обласний спеціаліст екстреної допомоги, головний позаштатний хірург Олександр Богуславський.

Із листопада медики зустрілися з депутатською комісією міськради під керівництвом заступника міського голови Світлани Судді, рідними померлого, фельдшером Золотоніської екстреної допомоги та персоналом хірургічного і приймального відділення ЦРЛ у присутності головного лікаря Сергія Примака та його заступника з медичної частини Юрія Мазура. За словами голови комісії Олени Продайводи, наразі лише вивчаються документи та всі обставини справи, співставляються письмові та усні пояснення чергового медичного персоналу. Після цього результати роботи експертної групи вивчатимуться у департаменті охорони здоров’я, який і винесе остаточне рішення щодо правильності дій медиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чоловік помер #Золотоноша #лікарня
Оголошення
live comments feed...