Де на Черкащині виявили підземні лабиринти ?

Під час проведення земляних робіт жителі Лисянки все частіше натрапляють на підземні лабіринти. Про це розповів краєзнавець Іван Коваленко.

- Це однозначно підземні ходи, які досі практично не вивчалися. В далеку давнину Лисянка була укріплена мостом-фортецею, довгостроковими спорудами, постійним гарнізоном, озброєнням і різними запасами, підготовленою до дострокової кругової оборони. З фортеці були прориті підземні ходи, які давали можливість поповнювати запаси і робити бойові вилазки по захисту фортеці.

Зрозуміло, що підземні споруди на території Лисянки виникали та розвивалися разом з містечком та фортецею, яка оберігала її жителів від нападів ворогів, – розповів Іван Коваленко.

Один із жителів селища вже проникав у підземні ходи. Там він натрапив на скелет чоловіка, який, судячи по рештках його одягу, коштовній брошці на головному уборі та зброї (пістолет, порохівниця та шабля) був шляхтичем чи козацьким старшиною. Знайдені предмети він передав у Лисянський краєзнавчий музей, оскільки вони особливо цікаві для істориків та археологів. Перекази старожилів, залишки відходів у підземелля дослідження обвалів, що з’явилися в результаті земляних робіт, дають підстави твердити, що підземні лабіринти Лисянки починалися з центру містечка. Вони були достатньо великих розмірів і використовувались, як схованки для місцевого населення від різноманітних нападників, або для збереження матеріальних цінностей. Пізніше ходи до них замурували або засипали землею, щоб не травмувалися шукачі пригод.

В4асно
Лисянка підземні ходи Черкащина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі