• Головна
  • Черкаський броньовик “Барс” – секрети створення та виробництва
09:53, 5 листопада 2015 р.

Черкаський броньовик “Барс” – секрети створення та виробництва

До цього часу, як відомо, в Черкасах випускали легкові автомобілі та автобуси. Наприкінці минулого року, за технічним завданням ЗСУ, конструкторське бюро автозаводу в стислі строки розробило нову модель. Працівники заводу і втілювали цю ідею. Ім’я для першого вітчизняного броньовика обрали відповідне — «Барс».

— З назвою для новинки визначалися майже усім колективом, — розповів начальник дільниці дослідно-складальних робіт Анатолій Педченко.

— Вирішили, що у нас буде Барс. Агресивна тварина і в той же час ласкава кішка. Так воно і вийшло — агресивно-ласкавий автомобіль.

Черкаський броньовик у зоні АТО може транспортувати особовий склад, перевозити вантажі в умовах бойових дій. Його планують застосовувати для виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, ведення бою в місті, а також як санітарний автомобіль. Існує дві моделі: «Барс-6» та «Барс-8» — залежно від кількості десанту, який він вміщує. Військовий автомобіль створили на базі Грейтвола та Доджа. До імпортного двигуна і надійна броня — також не нашого виробництва, решта ж усе — українське. Всі технологічні процеси — робота рук черкаських майстрів.
— Всередині він м’який і комфортабельний, обладнаний зручними сидіннями, системою кондиціонування, усіма необхідними системами життєзабезпечення, — розповідає технічний директор Владислав Ільєнко.

— Є система пожежогасіння. Броня забезпечує четвертий клас захисту за українськими вимогами. Можна оснастити автомобіль різними видами зброї.
Черкаський «Барс» має чимало переваг перед конкурентами. Зокрема за технічними характеристиками та ціною. Наприкінці минулого року, за попередніми підрахунками, вона становила майже мільйон гривень. Сьогодні на підприємстві воліють не розголошувати вартість автівки.
Потужностей заводу вистачає на 50 таких автомобілів щомісяця. Нині на підприємстві починають запуск серійного виробництва та закінчують випробування дослідних зразків. Після вдалого тестування авто передадуть військовим. Можливо, уже в грудні. Розробники не виключають продаж перших українських броньовиків і за кордон.

Повна маса авто з озброєнням та особовим складом — майже 9 тонн. При цьому броньовик розвиває максимальну швидкість більше 110 кілометрів  на годину. В умовах підвищеної небезпеки його прохідність і швидкість допоможуть врятувати не одне життя та виконати надскладні завдання, впевнені його розробники.

До речі, на автозаводі випускають ще кілька спеціалізованих автомобілів для ЗСУ: швидку допомогу, командирський автомобіль, авто для доставки особового складу та вантажівку.

барс2

барс2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...