• Головна
  • Черкаських студентів рятують від холоду переїздом (ВІДЕО)
09:39, 5 листопада 2015 р.

Черкаських студентів рятують від холоду переїздом (ВІДЕО)

Від холоду – подалі. Студенти Черкаського вищого професійного училища імені Короленка вже кілька тижнів пари проводять із парою з роту. Через зламану систему опалення. Рятувати дітей із морозних класів вирішили переїздом. Та від того, скаржаться місцеві, мороки ще більше. 
 
Катерина Ковбій, кореспондент: "Із червоними носами та парою з роту. У таких умовах учні Черкаського професійного училища провели майже три тижні".
 
Все – через проблеми з опаленням. Тутешня теплотраса, скаржаться місцеві, вийшла з ладу. Її ремонт, прикидають, обійдеться у кілька десятків тисяч гривень.
 
Валентин Якимчук, студент: "Всі сиділи в шапках, рукавицях. Деякі просто брали із собою термоси, чайнички, гарячу воду. І просто сиділи, половину уроку тримали ці чайнички. Викладачів слухали, але це було доволі печально".
 
Вирішувати таку "холодну" ситуацію в департаменті освіти беруться радикально: тутешніх учнів переводять до другого корпусу. Той – на іншому кінці міста.
 
Роман Луговський, студент: "Перевели нас у другу зміну в інший корпус. Нас це не влаштовує. Ми навчаємось з 13:20 до 18:40. Нашим учням це не комфортно тим, що ті, хто жив у гуртожитку, ходив сюди на навчання пішки. Зараз їм потрібні кошти на проїзд. Є учні, які їздять із сіл. Вони також не встигають на свої останні автобуси".
 
Окрім транспортної проблеми, скаржаться студенти, отримали ще й часову. Із таким розкладом, зізнаються, мало не зашиваються.
 
Людмила Колодич, студентка: "Додому ми повертаємось близько восьмої вечора. Гуртожиток у нас закривається о восьмій. Тобто якщо я хочу вийти в магазин – у мене просто не вистачає часу, щоб встигнути купити собі щось повечеряти. Душ у нас в гуртожитку теж спільний. Закривається в 9 годин. Ви собі уявіть яка там черга".
 
Мають проблеми із навчальним переїздом і викладачі. Леонід Миколайович, говорить: в училищі працює вже 35 років. За цей час, каже, встигнув тут неабияк обжитись.
 
Леонід Осокін, викладач хімії та біології: "Мені, як викладачу хімії, щоб переїхати, треба три вантажівки. Це реактиви, сейфи, наглядні… Мене поселили в кабінет спецтехнологій – там ніяких умов. Я вчора язиком відпрацював 8 уроків – дуже важко. Літератури немає. Сьогодні ремонтую машину, щоб перевезти те, що є". 
 
В обласному департаменті освіти та науки на таке розводять руками. Мовляв, ремонт цієї теплотраси – не в їх компетенції. Доля училища – у руках самого київського Міністерства освіти. І кошти на ремонт повинні виділити саме там. Та коли це станеться прогнозувати не беруться. Студенти ж налаштовані радикально.
 
Роман Луговський, студент: "Якщо це відбуватиметься всього тиждень, ми вже якось змиримось із цим. Але якщо це триватиме довше, ми не будемо туди їздити. Ми просто заберемо всі документи".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...