Сумнівні результати виборів до облради непокоять всю Черкащину

Спільна заява щодо встановлення результатів виборів до Черкаської обласної ради

 СПІЛЬНА ЗАЯВА

Сьогодні в ЗМІ з’явилася інформація про те, що о 3 годині 20 хв. обласна виборча комісія підписала протокол про результати виборів до обласної ради, відомості в якому суперечать даним підсумкових протоколів районних виборчих комісій. Як доказ було викладено в мережу Інтернет фото протоколів районних виборчих комісій. За даними паралельного підрахунку партій «Укроп» та «Свобода» у протоколі ОВК суттєво спотворені результати волевиявлення на користь «Опозиційного блоку» та «Солідарності».

Оскільки ця інформація свідчить про можливе порушення виборчого законодавства, ми звертаємося до УМВС в Черкаській області із заявою перевірити дану інформацію. З'ясувати, чи мало місце при встановленні підсумків та результатів голосування на виборах депутатів до Черкаської обласної ради правопорушення, передбачене ч.2.4 ст.158 Кримінального кодексу України, а саме "підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів ". Наполягаємо на необхідності неупередженого і кваліфікованого розслідування даних фактів із публічним висвітленням його результатів.

Ми також звертаємося до членів виборчих комісій з попередженням, що такі дії можуть нести за собою кримінальну відповідальність до 10 років позбавлення волі. Тож якщо мали місце спроби втручання у роботу виборчої комісії, тиску або підкупу, краще повідомити про це правоохоронним органам.

Ми також звертаємося до Центральної виборчої комісії з проханням взяти цю ситуацію під контроль,  перевірити вказані факти та дати публічну оцінку діям комісії. Адже результати виборів повинні мати вотум довіри у виборців.

Ми також звертаємося до представників місій міжнародного спостереження ОБСЄ та ENEMO, з проханням поставитися з великою увагою до процесу встановлення результатів виборів до Черкаської обласної ради. Адже висновки міжнародних організацій є дуже важливими для української влади.

Ми закликаємо всі сторони виборчого процесу залишатися в правовому полі, консолідувати зусилля для встановлення результатів реального волевиявлення громадян, дотримуючись основоположних засад виборчого процесу - публічності і відкритості, законності та заборони незаконного втручання будь-кого в цей процесс.

Голова ЧОО Комітету виборців України Максим Михлик

Керівник виборчих програм  ЧОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Марина Макуха

 

Представники руху ЧЕСНО в Черкаській області Таїсія Плахута та Вікторія Феофілова

 

Народний депутат України Олег Петренко

КВУ
кву результати виборів черкаси 2015
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі