• Головна
  • В Оршанці американці, які пройшли війни в Іраці та Афганістані, навчатимуть українців
09:24, 3 листопада 2015 р.

В Оршанці американці, які пройшли війни в Іраці та Афганістані, навчатимуть українців

До участі в цьому навчальному проекті від ДСНС залучені фахівці, які займаються виконанням завдань і заходів із радіаційного, хімічного захисту населення і територій. Загалом від ДСНС у проекті візьмуть участь 24 фахівці з найбільш потужних підрозділів, як от міжрегіональний центр швидкого реагування (Сумська обл., м. Ромни), група спеціальних робіт зі радіаційного, хімічного та біологічного захисту загону технічної служби (Львівська обл.), фахівці з Київської області та троє спеціалістів Черкаської області.

Навчальний центр Державної прикордонної служби «Оршанець» надає допомогу з розміщення та надає тренувальну, навчальні бази та полігони.

Після блоку теоретичних занять розпочнеться практика.

– Серед американських фахівців є люди, які пройшли гарячі точки – Ірак, Афганістан. Найбільше тренерів зі штатів Колорадо й Вірджинія. Усі вони мають досвід до 30-ти років підготовки взводів для швидкого реагування, досвід проведення спецоперацій із попередження та реагування у випадку наявності або загрози хімічного тероризму, – повідомив речник начальника ДСНС в Черкаській Костянтин Проценко. – Приїхавши зі своїм обладнанням, на якому вчитимуть працювати українських рятувальників.

– Спільне американо-українське співробітництво, попри те, що вже вдалось реалізувати багато цікавих проектів, розраховане на тривалий період і передбачає організацію інших важливих заходів головним завданням яких є, не лише підготовка та вдосконалення українських фахівців різних напрямків, а й збільшення потенціалу Українських рятувальників, щодо запобігання глобальним ризикам, особливо в такому непростому напрямку як хімічна та радіаційна безпека, зазначила з нагоди початку заходу начальник відділу Агенції зменшення загроз Посольства США, Джоанна Вінтрол.

У свою чергу, виступаючи перед присутніми, заступник директора департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян підкреслив, що ДСНС України високо цінує продуктивне українсько-американське співробітництво у сфері цивільного захисту, і висловив сподівання, що подальша спільна робота дозволить вдосконалити та посилити можливості підрозділів радіаційного та хімічного захисту ДСНС України. Сергій Агопович також запевнив, що «Державна служба з надзвичайних ситуацій України докладе всіх зусиль для подальшої плідної роботи, яка сприятиме зміцненню потенціалу України щодо попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на національному та міжнародному рівнях»

Програма навчань, які пройдуть під керівництвом команди американських інструкторів з Американського агентства зменшення загроз міністерства оборони США передбачає теоретичні та практичні заняття щодо швидкого реагування спеціалізованих підрозділів ДСНС на можливе радіаційне та хімічне забруднення територій та захисту населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дснс #сша #міжнародний тренінг
Оголошення
live comments feed...