Прокурор відзвітував про свою роботу

28 жовтня відбулась прес-конференція прокурора Черкаської області Сергія Овчаренка, на якій він розповів журналістам про роботу органів прокуратури області за 9 місяців 2015 року, зокрема про стан боротьби з корупцією в області, розслідування у резонансних кримінальних провадженнях, кадрові зміни, які відбуваються в прокуратурі, а також відповів на інші питання журналістів.

Розповідаючи представникам засобів масової інформації про боротьбу з корупцією, прокурор області наголосив, що з урахуванням негативних тенденцій криміногенних процесів та стану законності, органами прокуратури Черкаської області вживаються скоординовані заходи до активізації протидії злочинності та корупції.

Так, протягом поточного року правоохоронними органами області розпочато 183 кримінальних провадження за фактами вчинення кримінальних корупційних правопорушень. До суду скеровано 44 обвинувальні акти стосовно 49 осіб.

У 2015 році галузевим відділом прокуратури області до кримінальної відповідальності притягнуто посадовців органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, державної податкової служби, державної виконавчої служби, 8 працівників органів внутрішніх справ, адвоката, тощо.

З початку 2015 року судами постановлено 23 обвинувальні вироки стосовно 24 осіб, з яких 3-х осіб засуджено до реального позбавлення волі, 12 особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та 8 осіб засуджено до покарання у вигляді штрафу.

Складено та направлено до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. За результатами розгляду протоколів судами до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 57 осіб.

Розповідаючи про слідство прокуратури, прокурор області повідомив, що за 9 місяців поточного року  за результатом розслідування кримінальних проваджень слідчими прокуратури до суду направлено 38 обвинувальних актів проти 17 минулого року.

До кримінальної відповідальності притягнуто 44 працівників правоохоронних органів, із яких: 31 співробітник органів внутрішніх справ, 3 – прокуратури, 3 – державної фіскальної служби, 5 – пенітенціарної системи, 1 – військового комісаріату та 1 – служби надзвичайних ситуацій.

Окремо Сергій Овчаренко зупинився на висвітленні стану розслідування кримінальних проваджень про злочини пов’язані з подіями Революції Гідності та зазначив, що за результатами їх розслідування до суду направлено 11 обвинувальних актів (стосовно 11 працівників органів внутрішніх справ: 6-слідчих, 4 - ДАІ, 1 – БПС  та 3 колишніх працівників прокуратури), які на цей час ще розглядаються судами.

Позитивна тенденція відмічається у представницькій діяльності прокурорів щодо реагування на факти порушень вимог земельного законодавства. Так, судами задоволено 171 позов, пред’явлений підпорядкованими прокурорами з питань земельних відносин на загальну суму понад 37,5 млн. грн. Реально за рішеннями судів повернуто 218 га земель на суму понад 28 млн. грн.

Судами області за цей період задоволено 350 позовів прокурорів, пред’явлених на захист інтересів громадян та держави на загальну суму понад              46  млн. грн.

Протягом поточного року реально виконано судових рішень за позовами прокурорів на суму понад  40,2 млн. грн.

Розповідаючи про реорганізацію, яка наразі відбувається в прокуратурі, Сергій Овчаренко наголосив, що невдовзі органи прокуратури Черкащини функціонуватимуть в оновленому форматі у зв’язку із створенням місцевих прокуратур. На сьогодні фактично вже завершились три етапи з 4-рівневого конкурсу на посади керівників  місцевих прокуратур та їх заступників: на знання законодавства, тест на загальні здібності та психологічне тестування. Наразі на прокурорів Черкащини очікує ще четвертий етап – співбесіда, яка проводитиметься членами сформованої комісії.

Середній бал кандидатів на посади керівного складу місцевих прокуратур Черкаської області досить високий. Працівники прокуратури показали високі результати, що свідчить про їх фахову підготовленість.

Відповів прокурор області на питання журналістів щодо найбільш резонансних злочинів і ще на ряд питань, які цікавили присутніх, та подякував медійникам за приділеній цій зустрічі час.

Прочерк
прокурор звіт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Новини компаній
Трускавець – всесвітньо відомий бальнеологічний курорт. Сюди з року в рік приїжджають сотні тисяч відпочивальників з різних куточків України та з-за кордону. Місто приваблює людей затишною атмосферою, мальовничою парковою зеленню, розміреними буднями та кришталево чистим гірським повітрям. Що в Трускавці цікавого? Та головне, за чим їдуть сюди люди, - це унікальні джерела трускавецьких лікувальних вод, поміж якими королевою є Нафтуся, - природна вода з орг...
Новини компаній
Вже 16 років поспіль кожного літа ТМ «Ласунка» мандрує українськими містами та проводить “Свята морозива”. Кожна зустріч з шанувальниками прохолодних десертів – це грандіозне дійство з конкурсами, битвою морозива, безліччю захопливих подарунків та яскравими емоціями! Цього року «Виробник щастя» дещо змінив свій формат проведення “Свят морозива”, врахувавши всі карантинними обмеженнями, та вже вирушив у гості до українців. Тож зустрічайте на дорогах свого м...
Новини компаній
Футболки чоловічі від New Balance - спорт або кежуал Компанія безперечно є одним із лідерів ринку у галузі спортивного взуття. Але якщо ви оминали колекції фірмового одягу - даремно, адже їх технологічність повністю відповідає високим стандартам та репутації New Balance. Взагалі ще з 1978 рогу бренд почав розробляти повний набір амуніції для атлетів, і за цей час його дійсно можна вважати єкспертом галузі, який сумлінно ставиться не тільки до виконання фак...
Новини компаній
Прекрасне місто Черкаси недарма називають одним з найкрасивіших міст на правому березі Дніпра та серцем центральної частини України. Воно відоме своєю багатою історією та безцінною архітектурною спадщиною. Особливу славу Черкасам принесло вільне й волелюбне козацтво, величезне значення історико-культурної спадщини якого важко переоцінити. Сьогодні місто є значущим економічним, культурним та науковим центром. У ньому тісно переплетені історія та сучасність....
Новини компаній
За даними Міжнародної діабетичної федерації та Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворюваність на цукровий діабет у світі зросла у чотири рази за останні 30-40 років та сягнула рівня пандемії ХХІ століття. Якщо у 1980 році на цукровий діабет хворіли 108 мільйонів людей, то у 2019 ця кількість становила близько 463 мільйонів, а до 2045 року сягне 700 мільйонів. Україна не є винятком: із кожним роком усе більше українців потребують якісного лікуванн...
Реклама
Мінеральне добриво, безпосередньо впливає на кількість і якість сільськогосподарських культур, є одним з найбільш важливих факторів і має величезне значення для підвищення врожайності і не тільки в весняний період польових робіт, але і протягом всього зростання сільськогосподарських культур. Компанія «TerraGrain» є імпортером мінеральних добрив виробників Luvena, GrupaAzoty і інших компаній. На сайті: https://terragrain.eu,  представлений каталог з азотним...
Реклама
Люди з давніх часів шукають секрет вічної молодості. І хоча останні досягнення медицини здатні продовжити життя, чарівної пігулки ще не придумано. Рано чи пізно настає момент, коли роки беруть своє, і ваші літні родичі, які колись дбали про вас, самі потребують турботи та догляду. Особливості догляду за літніми людьми Догляд за літніми людьми - непроста і дуже серйозна справа, з особливостями виконання якої ви ознайомитеся на сайті https://dom-prestarelih....
Новини компаній
Дуже часто у віддалених населених пунктах, люди стикаються з проблемою освітлення доріг. Іноді це пов'язано з простою відсутністю можливості провести освітлення по лінії електропередач. На щастя, зараз з'явилася можливість встановити системи автономного освітлення! Система автономного освітлення (САО) - це змонтована сонячна панель і світлодіодний світильник на опорі. Впродовж дня сонячна енергія накопичується в акумуляторі, з настанням темряви включається...
Реклама
Пультова охорона - сигналізація - вдає із себе комплекс технічних засобів і фізичних сил, що забезпечують цілодобове спостереження, і охорону з можливістю оповіщення власника приватної або державної власності, або реагуванням мобільної групи. Продавати і надавати послугу пультової охорони можуть як державні спеціальні підрозділи, так і приватні фірми. Вам варто пройти за посиланням https://legion-security.com.ua/ohrannoe-agentstvo-na-tairova/ та більш докл...