• Головна
  • Прокурор відзвітував про свою роботу
11:04, 30 жовтня 2015 р.

Прокурор відзвітував про свою роботу

28 жовтня відбулась прес-конференція прокурора Черкаської області Сергія Овчаренка, на якій він розповів журналістам про роботу органів прокуратури області за 9 місяців 2015 року, зокрема про стан боротьби з корупцією в області, розслідування у резонансних кримінальних провадженнях, кадрові зміни, які відбуваються в прокуратурі, а також відповів на інші питання журналістів.

Розповідаючи представникам засобів масової інформації про боротьбу з корупцією, прокурор області наголосив, що з урахуванням негативних тенденцій криміногенних процесів та стану законності, органами прокуратури Черкаської області вживаються скоординовані заходи до активізації протидії злочинності та корупції.

Так, протягом поточного року правоохоронними органами області розпочато 183 кримінальних провадження за фактами вчинення кримінальних корупційних правопорушень. До суду скеровано 44 обвинувальні акти стосовно 49 осіб.

У 2015 році галузевим відділом прокуратури області до кримінальної відповідальності притягнуто посадовців органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, державної податкової служби, державної виконавчої служби, 8 працівників органів внутрішніх справ, адвоката, тощо.

З початку 2015 року судами постановлено 23 обвинувальні вироки стосовно 24 осіб, з яких 3-х осіб засуджено до реального позбавлення волі, 12 особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та 8 осіб засуджено до покарання у вигляді штрафу.

Складено та направлено до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. За результатами розгляду протоколів судами до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 57 осіб.

Розповідаючи про слідство прокуратури, прокурор області повідомив, що за 9 місяців поточного року  за результатом розслідування кримінальних проваджень слідчими прокуратури до суду направлено 38 обвинувальних актів проти 17 минулого року.

До кримінальної відповідальності притягнуто 44 працівників правоохоронних органів, із яких: 31 співробітник органів внутрішніх справ, 3 – прокуратури, 3 – державної фіскальної служби, 5 – пенітенціарної системи, 1 – військового комісаріату та 1 – служби надзвичайних ситуацій.

Окремо Сергій Овчаренко зупинився на висвітленні стану розслідування кримінальних проваджень про злочини пов’язані з подіями Революції Гідності та зазначив, що за результатами їх розслідування до суду направлено 11 обвинувальних актів (стосовно 11 працівників органів внутрішніх справ: 6-слідчих, 4 - ДАІ, 1 – БПС  та 3 колишніх працівників прокуратури), які на цей час ще розглядаються судами.

Позитивна тенденція відмічається у представницькій діяльності прокурорів щодо реагування на факти порушень вимог земельного законодавства. Так, судами задоволено 171 позов, пред’явлений підпорядкованими прокурорами з питань земельних відносин на загальну суму понад 37,5 млн. грн. Реально за рішеннями судів повернуто 218 га земель на суму понад 28 млн. грн.

Судами області за цей період задоволено 350 позовів прокурорів, пред’явлених на захист інтересів громадян та держави на загальну суму понад              46  млн. грн.

Протягом поточного року реально виконано судових рішень за позовами прокурорів на суму понад  40,2 млн. грн.

Розповідаючи про реорганізацію, яка наразі відбувається в прокуратурі, Сергій Овчаренко наголосив, що невдовзі органи прокуратури Черкащини функціонуватимуть в оновленому форматі у зв’язку із створенням місцевих прокуратур. На сьогодні фактично вже завершились три етапи з 4-рівневого конкурсу на посади керівників  місцевих прокуратур та їх заступників: на знання законодавства, тест на загальні здібності та психологічне тестування. Наразі на прокурорів Черкащини очікує ще четвертий етап – співбесіда, яка проводитиметься членами сформованої комісії.

Середній бал кандидатів на посади керівного складу місцевих прокуратур Черкаської області досить високий. Працівники прокуратури показали високі результати, що свідчить про їх фахову підготовленість.

Відповів прокурор області на питання журналістів щодо найбільш резонансних злочинів і ще на ряд питань, які цікавили присутніх, та подякував медійникам за приділеній цій зустрічі час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокурор #звіт
Оголошення
live comments feed...