• Головна
  • Ціна перемоги: у Черкасах відкрили фотовиставку про Україну в Другій світовій (ФОТО)
17:02, 23 жовтня 2015 р.

Ціна перемоги: у Черкасах відкрили фотовиставку про Україну в Другій світовій (ФОТО)

На Соборній площі відкрили документальну фотовиставку «Українська Друга Світова», організовану Українським інститутом національної пам’яті. Її матеріали вже презентували в кількох містах Украни, зокрема в Києві, Львові та Одесі.

 Василь Павлов, історик, автор виставки

«Виставка готувалася до 75-річчя завершення бойових дій у Європі і до 70-річчя завершення Другої світової війни. У ній показана участь українців протягом усіх шести років війни. Це перша виставка, в якій не приховували і героїчні, і трагічні сторінки війни для України. Є на цій виставці і події, пов'язані з Черкащиною: це Уманська яма, де було перше найбільше оточення на території України. Згадується і виходець із Черкащини Кузьма Дерев'янко, який підписав капітуляцію Японії 2 вересня 1945 року». 

Створили виставку 10 працівників Українського іституту національної пам'яті і Центру дослідження визвольного року. Для цього використовували матеріали з українських, німецьких та амерканських архівів.

Зоя Бойченко, працівник Українського іституту національної пам'яті:

«У цій виставці ми хочемо показати ціну, яку заплатила Україна в Другій світовій війні, і важливість її участі. Щодо майбутніх проектів, то інститут розпочав роботу над відеозаписом учасників Революції Гідності. На їх основі напишуть книги зі спогадами про Майдан. Насьогодні ми вже випустили збірник спогадів учасників АТО. Також у Черкасах у листопаді презентуємо фотовиставку про Голодомор».  

друга світова2друга світова3друга світова4друга світова5

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...