• Головна
  • Як правильно заповнити заяву про повернення надміру сплачених коштів з електронного рахунку в СЕА
13:36, 22 жовтня 2015 р.

Як правильно заповнити заяву про повернення надміру сплачених коштів з електронного рахунку в СЕА

Заступник начальника відділу контролю за декларуванням ПДВ ГУ ДФС у Черкаській області Наталія Ткаченко розповіла, як правильно заповнити заяву про повернення надміру сплачених коштів з електронного рахунку в СЕА, у складі Додатку 4 до декларації з ПДВ. Пропонуємо переглянути відео вказаної консультації на сайті «Допомога платнику» за адресою: http://dopomogaplatnyku.ck.ua/archive/87

Фахівець звернула увагу, що на вебінарі 11 вересня ц.р. було детально висвітлено вказане питання згідно з роз’ясненнями Державної фіскальної служби України, наданими листом від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17.

Втім у зв’язку з внесенням доповнень до вищевказаного роз’яснення (лист Державної фіскальної служби України від 09.10.2015 №37545/7/99-99-19-03-02-17) та з набуттям практичних навиків щодо механізму повернення платникам надміру зарахованих коштів на електронний рахунок у СЕА є необхідність додаткового детального роз’яснення.

Наталія Ткаченко нагадала, що ДФСУ листом від 09.10.2015 № 37545/7/99-99-19-03-02-17 відкликала абзац листа від 26.08.2015 № 31730/7/99-99-19-03-02-17 щодо не заповнення графи 5 «Сума коштів на рахунку у СЕА ПДВ, що може бути перераховане на поточний рахунок платника» при обранні напряму повернення коштів із рахунку в СЕА до бюджету.

Отже з урахуванням вказаного, всі графи таблиці про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (таблиця про відомості)підлягають обов’язковому заповненню, незалежно від напряму перерахування коштів вказаних платником у текстовій частині під таблицею про відомості додатка (Д4).

При цьому, в графі 4 таблиці про відомості вказується сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована до бюджету, яка визначається як різниця граф 1 та 2 (гр. 1 - гр. 2).

В графі 5 таблиці про відомості вказується сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована платнику на поточний рахунок, яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1 -гр.2-гр.3).

Крім того, фахівець звернула увагу платників на те, що при поданні заяви про повернення коштів з рахунку у СЕА, шляхом подання Додатку 4 до Декларації з ПДВ, на центральному рівні здійснюється його автоматична обробка та про її результат платнику повідомляється у складіквитанції 2 до Додатку 4 в полі «Результат обробки». В результаті такої обробки співставляються задекларовані податкові зобов’язання за вказаний період та дані з ЄРПН щодо зареєстрованих виданих податкових накладних за вказаний період відповідно до п.200¹.5 ст. 200¹ Податкового кодексу України, достовірність даних вказаного поточного рахунка, залишки коштів у СЕА та ін. В разі правильного заповнення цифрових показників Додатку 4 щодо повернення коштів із СЕА задекларована сума до повернення в день подання Додатку 4 зменшує реєстраційну суму на яку платник має право зареєструвати податкові накладні у ЄРПН, розрахована відповідно до п.200¹.3 ст. 200¹ ПКУ шляхом зменшення показника «Поповнення рахунку».

Тобто, як наголосила Наталія Ткаченко, платник самостійно може перевірити себе направивши запит про стан реєстраційної суми, але навіть при умові зменшення реєстраційної суми не виключено наявність помилок в реквізитах вказаного платником розрахункового рахунку, тому правильність таких реквізитів можна перевірити тільки в Квитанції 2.

На завершення фахівець запропонувала зацікавленим платникам направляти свої питання з даної тематики на адресу навчального проекту «Допомога платнику» [email protected].

Чекаємо додаткових питань протягом тижня відсьогодні!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПДВ #повернення коштів #Черкаська ДПІ
Оголошення
live comments feed...