Під час голосування про забудову за драмтеатром заступник голови Черкас керувався Конституцією, законами та нормативними документами

Під час голосування за рішення про надання ЖБК "Резиденція Черкаси 1" містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки за драмтеатром заступник міського голови Черкас Олександр Ільченко керувався виключно Конституцією України, державними законами та нормативними документами. Про це він сьогодні заявив представникам мас-медіа на прес-конференції.

Єдиною нормативною підставою для відмови в наданні містобудівних умов і обмежень є невідповідність намірів забудови містобудівній документації місцевого рівня. Інших причин для цього – не існує, – підкреслив він.

За його словами, наразі в Черкасах є три складові такої документації: генеральний план, план зонування території міста та детальний план територій. Генплан окреслює загальні риси того, що може бути збудовано на тій чи іншій території міста. Зонінг-план, у свою чергу, розробляється вже на підставі генерального плану й уточнює та деталізує його. Поміж тим, детальний план розробляється на окремі квартали й частини міста, у ньому з більшою точністю пояснюють призначення будівель, їх площу тощо.

– На сьогодні наміри забудовника відповідають зонінг-плану міста, який був затверджений на одній із сесій депутатами, – сказав Олександр Анатолійович. – Так, перші пропозиції, які були надані забудовником, передбачали майже стовідсоткову забудову цієї земельної ділянки, зведення 380 квартир й п’яти секцій… Ті наміри, на які видані містобудівні умови, передбачають 80 квартир, витримуються показники щодо граничної кількості мешканців. Більше того – близько половини тамтешньої землі передбачено для рекреаційної зони, де облаштують дитячі майданчики та місця для відпочинку містян.

У цілому, за словами посадовця, чіткі вимоги до проекту прописані державними будівельними нормами. Тож контроль за тим, що таки будуть зводити за драмтеатром, має здійснюватися також і Державна архітектурно-будівельна інспекція.

– У випадку порушень закон передбачає штрафні санкції або навіть зупинка будівництва, – зауважив він та додав, що нині Верховна Рада ухвалила два законопроекти, які передбачають створення інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в органах місцевого самоврядування.

Серед іншого, відповідаючи на питання журналістів стосовно кількості поверхів майбутнього будинку, Олександр Ільченко зауважив, що регулювати це поки не в повноваженнях міської влади.