Зараз у Сумах люди з порушеннями зору можуть вільно користуватися громадським транспортом завдяки спеціальному мобільному застосунку. Наше місто стало першим в Україні, де запрацювала платформа Sumy GPS Inclusive. А згодом до ініціативи почали долучатися й інші регіони. Про це розповіли в Сумській ОДА.
Інклюзивна навігація через застосунок
Застосунок Sumy GPS Inclusive допомагає людям із порушеннями зору безперешкодно пересуватися містом та орієнтуватися на маршрутах. Він допомагає визначити місцеперебування й відображає перелік зупинок у радіусі 500 метрів. Навігатор доведе людину до зупинки, сповістить про найближчі рейси й попередить заздалегідь про закінчення маршруту.
Серед ініціаторів створення застосунку був 56-річний Анатолій Сасса. Чоловік має залишковий зір ще з дитинства. З дружиною переїхав до Сум у 2014 році із Краматорська. На новому місці вони натрапили на труднощі непристосованої до потреб людей з інвалідністю транспортної інфраструктури.
Тож у Сумах розробили застосунок для людей із порушеннями зору, де інформацію на екрані озвучують. Він безплатний, доступний у Google Play. Зараз доступні автобусні й тролейбусні маршрути.
— Використання голосового путівника під час пересування містом стало невід’ємною частиною нашого з дружиною життя. Тепер стало зручно відстежити рух транспорту, підлаштувати час виходу з дому чи роботи до розкладу руху транспорту, особливо він виручає в холодну пору року. Це справді полегшує життя сотням людей, які мають подібні запити. Адже лише у Сумській громаді нині мешкає 400 осіб з інвалідністю по зору. І вони отримали можливість стати частиною інклюзивного середовища, — сказав Анатолій Сасса.
Згодом такий застосунок створили для більшості обласних центрів України. Його розробляли сумські фахівці.