Громадські активісти "Промолоді" допомагають створювати на Черкащині Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив. Він покликаний допомагати підприємцям, які хочуть, але не знають, як себе реалізувати. Центр розвитку підприємництва на базі приміщення колишньої тютюнової фабрики по вул. Благовісній, 170 може запрацювати вже наступного року, – розповідає ІнфоМІСТ.
Днями члени команди зустрілися з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком, де обговорити хід створення нової організації. За словами Ткаченка, Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив буде створено завдяки українсько-польській програмі. Черкащина увійшла до семи областей, де за польські кошти буде реалізовано такий проект. Загалом на всі області буде витрачено 1 млн євро. За ці кошти, зокрема, буде запрошено лекторів із-за кордону, які ділитимуться досвідом створення подібних центрів. Також планується залучити кошти Фонду регіонального розвитку.
– Це дає можливість сьогодні створити ту платформу, де не влада є модератором, а ініціативна група. Черкащина – в числі перших, де почали створювати, приміром, Агенцію регіонального розвитку. Приємно, що довкола Центру розвитку підприємництва та соціальних ініціатив мотивована команда, яка чітко розуміє, як працювати з інвестором. Я пам’ятаю себе, як сам починав займатися підприємництвом. Найважче було повірити в себе. Якщо не вірити в себе – не буде ні справи, ні бізнесу, – каже Юрій Ткаченко.
За словами керівника "Промолоді" Івана Подоляна, головним завданням організації стане створення сприятливого середовища для запуску та вирощування малого та середнього бізнесу в Черкасах та області. Для стартового капіталу «Промолодь» збирає залучити обласний та міський бюджет, кошти громадського бюджету, грантових коштів і благодійні внески. Кошти підуть на ремонт приміщення і купівлю обладнання. Під час поточної ж роботи Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив збираються фінансувати шляхом грантів, благодійний внесків і соціального підприємництва.
– Із напрямків, які ми вважаємо потенційними, зокрема, є облаштування костелу. Якщо ми розраховуємо на обласний бюджет, нам треба десь розміщувати людей. Локація, яку ми вибрали, підходить для цього. Так само на якихось пільгових умовах він може обслуговувати людей, які навчаються за програмами. Він може слугувати хостелом – як класичний бізнес, – говорить Іван Подолян. – Також потрібно буде облаштувати дизайн-студію – для того, щоб можна було підготувати презентаційні матеріали для показу потенційним інвесторам, веб-студію – щоб розробляти сайти-візитки, робити продажі на весь світ, поліграфія і майстерні – ще два напрямки, що можуть виходити на самофінансування.