Стоп, авітаміноз (ІНФОГРАФІКА)

Проблема дефіциту вітамінів у зимово-весняний сезон стосується майже всіх українців. А якщо ви звикли харчуватися переважно бутербродами та кавою, то в вашому організмі може виникнути досить серйозне захворювання, яке в народі називають авітаміноз.

Насправді медики виділяють 3 види вітамінної недостатності:

  • гіповітаміноз – знижений вміст того чи іншого вітаміну (вітамінів) в організмі;
  • субнормальна забезпеченість – нестача вітамінів;
  • авітаміноз – повна відсутність одного або декількох вітамінів.

Тому найчастіше авітамінозом люди називають саме гіповітаміноз.

Оскільки найпоширенішою причиною розвитку авітамінозу є незбалансоване харчування, то один із методів його лікування – це корекція свого раціону. Його основу повинні складати більш прості продукти з мінімальною кулінарною обробкою. Необхідно включати в харчування каші з цілісних круп, хліб з борошна грубого помелу, м'ясо і якомога більше різноманітних фруктів і овочів.

Тепер давайте більш детально зупинимося на основних органічних речовинах.

Вітамін А. Недостача цього вітаміну в першу чергу викликає сухість слизової оболочки очей. Шкіра також стає сухою і починає лущитися. Крім цього, знижується імунітет, що сприяє підвищенню захворюваності.

Щоб виправити ситуацію необхідно їсти якомога більше таких продуктів: броколі, зелень, морква, печінка, хурма.

Вітаміни групи В. Дефіцит вітамінів цієї групи проявляється безсонням, різкими перепадами настрою, порушеннями в травній системі, відсутністю апетиту.

Регулярне вживання зелені, молочних продуктів, м'яса, горіхів, печінки і яєць допоможе запобігти виникненню цих проблем.

Вітамін С. У зв'язку з його нестачею підвищується стомлюваність, знижується працездатність, з'являється сонливість та знижується стійкість до різних інфекцій. Шкіра втрачає еластичність, погіршується зір, виникає кровоточивість ясен.

Щоб цього не сталося, важливо вживати наступні продукти: квашена капуста, ківі, малина, обліпиха, солодкий перець, цибуля, цитрусові, чорна смородина. Крім цього, корисно пити настій із шипшини.

Вітамін D. При його нестачі спостерігається ламкість кісток, руйнування зубів, виникають болі в опорно-м'язовому апараті. Його дефіцит може стати причиною розвитку цукрового діабету, гіпертонії і онкологічних захворювань.

Щоб уникнути цих проблем у свій раціон слід включити: злаки, молочні продукти, морську рибу та печінку.

Вітамін E. В результаті нестачі цього вітаміну порушується робота статевих органів, і починаються зміни в печінці – відбувається жирове переродження її клітин.

Тому бажано вживати в їжу червоний перець чилі, курагу, оливкову, соняшникову олію та шпинат.

Але часто за допомогою самого лише харчування досить складно забезпечити свій організм повноцінним комплектом всіх вітамінів і мінералів. У деяких випадках для цього необхідно з'їсти велику кількість харчового продукту в день. Тому для боротьби з авітамінозом бажано підключати вітамінно-мінеральні комплекси. Вони допоможуть усунути небажані симптоми і запобігти розвитку хронічних хвороб.

Щоб не нашкодити організму, приймати такі препарати потрібно курсами, з урахуванням дозування та обов’язково проконсультувавшись із лікарем.


Думка експерта, завідуючої Аптеки № 7, Безверхої Ганни Сергіївни:

Приймаючи вітамінні препарати, пам’ятайте, що основна частина вітамінів засвоюється тільки з їжею. Тому вітаміни рекомендується приймати з ранку під час їжі і ні в якому разі натщесерце. Крім того, не можна запивати їх газованою водою, кавою, молоком чи соком – тільки звичайною водою, яка не перешкоджає засвоєнню корисних речовин.

Зазвичай вітамінно-мінеральні комплекси приймаються курсами, двічі на рік або частіше – в залежності від показань. Обов'язково потрібно дотримуватися інструкції: в ній докладно описані протипоказання та дозування з урахуванням віку і фізіологічних особливостей людини, а також вказана тривалість прийому.

Авитаміноз_0472
Новини компаній
11:29, 19 квітня