«Опера Бізе – шедевр, один з тих небагатьох творів, яким судилося відобразити в собі музичні прагнення цілої епохи. «Кармен» безперечно стане найпопулярнішою оперою світу». (П.І. Чайковський)

       Дійсно, сьогодні майже неможливо зустріти людину, яка б жодного разу в житті не чула знаменитої «Хабанери». Яскрава, гостра, по-справжньому іспанська музика, створена композитором Ж. Бізе, не перестає чарувати та приваблювати слухачів та глядачів у всьому світі.

         Кармен – головна героїня опери, палка, волелюбна красуня, продовжує підкорювати серця шанувальників оперного мистецтва. На прем’єрі авторської версії Ж. Бізе «Кармен» на лібретто А. Мельяка, Л. Галеві, за однойменною новелою П. Меріме, в паризькій «Опера Комік» у 1875 році добропорядні буржуа були шоковані історією фатального кохання між розпусною циганкою та ревнивим офіцером, що призвела до загибелі героїні.

         У ті часи такий сюжет ніколи не міг би опинитися на оперній сцені. Але вже через 10 років завдяки редакції Ернесто Гіро, де гострі діалоги були замінені на речитативи, «Кармен» Ж. Бізе з’явилася у репертуарах оперних театрів у статусі визнаного шедевру.

       Вперше в Черкасах! "Кармен" Ж. Бізе у виконанні солістів Національної опери України та симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії.

     Диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко.

     Режисер – Анастасія Гнатюк.