16 травня, з концертної зали Черкаської обласної філармонії, розпочнеться  концертний тур по містах України Національного камерного ансамблю «Київські солісти» , диригент Роман Ревакович (Польща).

«Музичні діалоги. Україна-Польща» - це щорічний мистецький проект, який складається з  циклу  концертів з творів українських і польських композиторів по містах України і Польщі. Проводиться разом із польською фундацією «Pro Musica Viva».  Минулого року  в рамках проекту  пройшов перший концертний  тур по містах Польщі. Всі, хто долучився до проекту, змогли пересвідчитися у великому гуманітарному значенні такої мистецької акції, яка збирає повні зали не тільки українських глядачів і польської діаспори, а й туристів з інших країн світу. За короткий термін ми презентуємо дві країни – Україну і Польщу, як мистецьких партнерів, котрі мають  свою самобутню і дотичну одна до одної  історію культур.

Про учасників концертного проекту:

Національний камерний ансамбль «Київські солісти» особливий своєю багатогранністю: кожний із музикантів має власну сольну концертну історію, а спільне виконання вирізняється дивовижно гармонійним ансамблевим звучанням. Музиканти  «Київських солістів» є представниками однієї виконавської школи – засновника ансамблю, «українського Паганіні», диригента, педагога – Богодара Которовича.

Ансамбль вже понад 15 років є володарем  звання від МЗС України «Посол  української культури в світі».

Художній керівник-директор  - народний артист України  Олесь Ясько.

Роман Ревакович (диригент, Польща) закінчив Музичну Академію ім. Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом диригентський факультет у класі Б. Мадея. Виступав з симфонічними та камерними оркестрами у Польщі, Україні, Білорусі та Росії. Особливою сферою зацікавлення Романа Реваковича є сучасна музика. Разом із Національним Ансамблем солістів “Київська Камерата”, Польським оркестром Sinfonia Iuventus, Національним симфонічним оркестром України і Національною хоровою капелою «Думка» диригент став першим виконавцем творів І. Щербакова, Ю. Ланюка, Е. Сєліцкєго, В.Лютославського, К.Пендерецького, З.Краузе, А.Нікодемовіча, А.Пярта, Б.Фроляк, Б.Сегіна, М.Шведа, О.Шимка та багатьох інших. У 2015 році з Національним Камерним Ансамблем «Київські Солісти» представив у Польщі програму української сучасної музики. Протягом  багатьох років Роман Ревакович як диригент та організатор різних музичних заходів, у тому числі фестивалів,  пропагує українську музику у Польщі і польську - в Україні. Чотири рази з великим успіхом реалізував «Дні української музики у Варшаві» в найбільш престижних концертних залах столиці Польщі. Є засновником та головою Фундації  “Pro Musica Viva”, що  займається промоцією та підтримкою різноманітних музичних ініціатив,  членом Товариства імені В. Лютославського та Національної Спілки Композиторів України.