Сирний тиждень(Масниця) походить від старослов’янського свята проводів зими. Його святкують кожного року перед Великим постом. Цей день іменують – Колодій. Назва походить від традиції прив’язування до рук неодруженим парубкам та незаміжнім дівчатам колоду. Такий звичай слугував жартівливим покаранням тим, хто до Масниці не зміг знайти собі пару.

За національними традиціями у цей час усі ласували варениками та млинцями, а ще влаштовували гамірні свята. Так намагалися привабити весну та розбудити її від зимового сну.

Ці старослов’янські традиції черкащани відтворять у парку «Сосновий бір». Більше двох годин містяни розважатимуться під пісні черкаських музичних колективів та грітимуться безкоштовним гарячим чаєм. А для маленьких відвідувачів працюватимуть атракціони.

Веселий настрій даруватимуть: Черкаська Школа Бойового Гопака «Лицарі сонця», керівник Олександр Проценко; Театр-студія «Артишок», керівник Олександр Бондаренко; вокальна студія; театральний колектив «Романтики Че».

На завершення черкащани спалять опудало зими та остаточно відженуть холоди. Супроводжуватиметься дійство святковими танцями та піснями.