Запрошуємо на виставку вишитих картин Галини Литвиненко (1924-2014) "Краса душі".

Черкаський обласний художній музей зберігає, вивчає і популяризує як твори образотворчого, так і декоративно-прикладного мистецтва, зокрема української вишивки має давні традиції. Крім робіт відомих художників в музеї експонуються роботи майстрів-аматорів, до яких впевнено можна віднести і Галину Литвиненко. Вишиті роботи майстрині дбайливо збережені і надані для виставки "Краса Душі" Оксаною Литвиненко, онукою майстрині.

Невичерпна любов, щирість і доброта художниці, її внутрішній спокій і невмируща надія на краще відбилися в вишитих роботах майстрині.
Рядок за рядком на полотні з'являлися барвисті квіткові натюрморти або цікаві і різноманітні сюжетні роботи майстрині.

Поруч з вишитими картинами в залі Черкаського художнього музею представлені і рушники Галини Литвиненко. Саме вони прикрашали житло майстра і створювали домашній затишок.

Біографічна довідка.
30 липня 1924 року на невеликому хуторі в Західній Україні в родині Млинар народилася Галина Литвиненко. Дитинство майстрині не було безтурботним. Дівчинка рано залишилася без матері і змушена була працювати на рівні з дорослими.

Під час Другої світової війни Галина Литвиненко потрапила до Німеччини на примусові роботи. І доля посміхнулася дівчині. Сім'я, в якій вона працювала, ласкаво ставилася до своєї працівниці і навіть вмовляла залишитися жити з ними. Після капітуляції Німеччини в травні 1945 року Галина Литвиненко повертається до рідної України.

З тих пір майстриня поселяється в сек. Ліхоліті нині Чорнобаївського району Черкаської області. Галина Литвиненко тут вийшла заміж, але, на жаль, не була щаслива у подружньому житті. Єдиною втіхою і відрадою для жінки стали четверо її дітей, добре ставлення інших людей і, безперечно, вишивання, якому вона присвячувала весь свій вільний час. Галина Литвиненко прожила довге життя. Померла майстриня 1 вересня 2014 року.

Відкриття виставки, 21 січня, о 16:00.