Чумацькі пісні - знаковий жанр для українського фольклору: молочний пісенний цикл не має аналогів ні в одній сусідній народномузічній культурі.

Етномузічна збірник Олександра Терещенко "Чумацькі пісні передстепового Правобережжя" унікальна цінністю включених матеріалів.

Основну частину збірки складають 150 чумацьких пісень, записані автором і його колегами на схилі ХХ - початку XXI століття. в Кіровоградській області, на півдні Черкаської, заході Дніпропетровської областей від місцевих старожилів.

Матеріали охоплюють понад 70 населених пунктів з 23 адміністративних районів.

Абсолютна більшість творів публікується вперше.

Збірка у всій повноті представляє регіональну палітру чумацьких сюжетів і наспівів. Твори представлені в численних локальних версіях і безлічі виконавських варіантів.

Збірник не тільки істотно доповнює список опублікованих чумацьких пісень регіону, розпорошених по окремих виданнях, а подає передстепові чумацькі як великий цілісний корпус - в його просторової і, до певної міри, часової динаміці.

У розгорнутому вступному нарисі тему розглянуті в історичному, етнокультурному та музично-стильовому аспектах. Ґрунтовний структурно-типологічний аналіз узагальнені таблицями, мелогеографічні спостереження - картою. Застосовані в роботі методи нотної транскрипції відображають тенденції і ступінь розвитку української етномузікології ХХІ століття.

Аудіозаписи більшості нотованіх творів доступні за посиланням.

У цей вечір чумацькі пісні передстепового Правобережжя і суміжних земель прозвучать в живому виконанні фольклорних гуртів:

  • "Мліночок" (м Кропивницький);
  • "Володар" (м.Київ)

Проект реалізується за підтримки: Український культурний фонд, Громадська організація "Центр розвитку національних культур" Єдина родина "(м Кропивницький), Управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького, Музею музичної культури ім. Кароля Шимановського.