Персональна виставка канівської художниці Ольги Плетінь.

Однією з головних особливостей народного малярства є зображення яскравого світу українського села з канонічними мотивами і побутом. Любов до пейзажів рідної країни завжди оспівується з безмежною ніжністю і немов материнською ласкою. Особливу композиційна побудова, передача світла, гармонійний і контрастує колорит властиві представленим роботам художниці, члена творчої спілки "Творча скарбничка" (м.Канів) Ольги Миколаївни Плетінь.

Ольга Миколаївна народилася в селі Стрільники Бахмацького району на Чернігівщині 4 травня 1966 року. Коли художниця була ще дитиною, її сім'я переїхала в село В'юнище Переяслав-Хмельницького району на Київщині. Пізніше під час будівництва Канівської ГЕС мешканці В'юнищах були переселені в село Циблі. Після закінчення Ціблевской школи Ольга пішла вчитися в Масловський сільськогосподарський технікум, який закінчила в 1986 році. Отримавши направлення в село Капустинці Яготинського району, дівчина працювала зоотехніком-селекціонером. У 2011 році Ольга Плетінь переїхала до Канева. Протягом усього життя малювання для художниці є відпочинком від буденних справ.

Неодноразово роботи Ольги Плетінь експонувалися на персональних виставках: "Фарби життя" (2014 року, 2015) і "Квіткова фантазія" (2016) в музеї Народного декоративного мистецтва Канівщини ";" Краса, яка поруч з нами "(2017) в музеї" Літературне Канівщина ". художниця є постійною учасницею спільних виставок художників творчої спілки м Канева" Творча скарбничка ", головою якої є талановита і самобутня художниця Марина Мороз. Це виставки" Весняний вернісаж "і" Осінній джаз "(2017) в галереї Лаврентьєва; багаторазові в иставкі в залах Шевченківського заповідника (2016-2018); в Черкаському обласному художньому музеї (2018); виставка "Ось де наша слава, люди, слава Україні" (2018) приурочена до Дня Незалежності України в Київській муніципальній галереї мистецтв. Тут демонструвалися 20 робіт Ольги Миколаївни поряд з творами народного художника Валерія Франчука та іншими художниками. Роботи автора знаходяться в фондах музеїв Канева, Черкас, Новомосковська, а також приватних колекціях за кордоном, зокрема в Канаді.

Черкаський обласний художній музей експонує пейзажі, натюрморти і сільські побутові сценки пані Плетінь. На створення робіт, представлених в залі, її надихнула неповторна краса української природи. Щирі, наївні і яскраві художні твори, виконані відчуттям затишку, залишають певне казкове враження від споглядання намальованих рідних просторів і невибагливих квітучих букетів з бузку, тюльпанів, хризантем, весняного цвітіння вишні і троянд. Кожна картина по-своєму передає особливий ліричний настрій і майстерність Ольги Плетінь.

Розповідаючи про своє художньому шляху, Ольга Миколаївна відзначає: "Майже все життя прожила з обох боків Дніпра-Славути, милуючись неймовірною красою, мерехтінням води, співом птахів, мінливими пейзажами навколишнього середовища, мимоволі хочеться перенести всю красу на полотно і поділитися.

Біля будинку вирощую квіти, які заворожують своєю неповторною красою з ранньої весни і до самих морозів радують око різними кольорами. Велике бажання, щоб вони вічно цвіли, тому і переношу їх красу на полотно.

Не маючи художньої освіти, я намагаюся грати якнайкраще світ, який оточує мене. Манить своєю неповторною красою наша Канівщина і надихає на створення нових робіт.

Спасибі працівникам Шевченківського національного заповідника, зокрема ст. науковим співробітникам Ніні басист і Тані Ярош, які побачили мої роботи і організували першу персональну виставку в квітні 2013 року. З їх легкої руки мої твори розходяться по Україні та за кордон.

... Можливо, вже й не малювала б, але твори поетів Канівської літстудії "Зорянка" надихають на нові художні роботи. Наші поети: Віра Носенко, Олеся Руденко, Микола Жук, Людмила Лещенко, Людмила Чупилко.

"Намалюй мене, ясне сонце,

Що прокинув рано від ночі.

Намалюй мені пахощі літа

І пташину, что в небі літа ... ", -

закликає Віра Носенко в своєму творі "Намалюй".