Академічний симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії

запрошує на відкриття 27-го концертного сезону

Програма "Романтичний герой: У пошуках власного "Я"

  • С.РАХМАНІНОВ. Концерт для фортепіано з оркестром №1 фа-дієз мінор, тв.1

Солістка – заслужена артистка України Наталія КРАВЧЕНКО

  • Р.ШУМАН. Увертюра до драми Дж.Байрона «Манфред», тв. 115
  • Е.ГРІГ . Музично-літературна композиція «Пер Гюнт».

Читає Ярослав ЛИТВИН

  • Популярні оркестрові мініатюри

Творець дав людині тіло і вклав у неї душу. Душа, приймаючи світ, має переживати, шукати істини, надихатись і творити – творити у слові, живописному образі і, звісно ж, у музиці... Музика – це насамперед прониклива оповідь душі про її розмаїті почуття на життєвому шляху. Саме так тлумачили виразні можливості музики композитори доби романтизму – епохи, котра подарувала людству без ліку прекрасних музичних цінностей. На святкове відкриття чергового 27-го сезону заслужений діяч мистецтв України Олександр ДЯЧЕНКО і керований ним симфонічний оркестр відібрав зі скарбів музичного романтизму твори С.Рахманінова, Р.Шумана і Е.Гріга – тих авторів, які завжди привертали увагу і любов слухача своїм умінням проникливо і психологічно тонко розкривати внутрішній світ людини.

Піаністка Наталія КРАВЧЕНКО, заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, художній керівник камерного ансамблю "Равісан" при Національному будинку органної та камерної музики України, разом з симфонічним оркестром Черкаської філармонії, виконуючи Перший фортепіанний концерт молодого Сергія Рахманінова, донесуть вам окриленість творчого "Я" від розмаїття і щасливої повноти життя у пору першої закоханості.

Душа героя симфонічної увертюри Роберта Шумана до драматичної поеми "Манфред" Дж.Байрона сповнена трагічними прагненнями закінчити свій земний шлях і торкає слухача стражденними поривами за втраченим коханням.

Союз велетнів норвезької культури літератора Генріка Ібсена і композитора Едварда Гріга викликав до життя "Пера Гюнта" – п'єсу, яка породила революційні спалахи у світовій драматургії та подарувала чудову і популярну музику. Однак, щирому і добросердечному Грігу особистість головного героя вистави – безвідповідального фантазера і шибеника, себелюбця і авантюриста Пера – виявилася чужою. Композитор натомість у музичній партитурі оспівав дух рідного краю, опоетизував душі жертовної матері та вірної коханої. На вшанування 175-річчя з дня народження Е.Гріга та 190-річчя з дня народження Г.Ібсена у виконанні оркестру та майстра художнього слова Ярослава ЛИТВИНА пропонуємо гостям мистецького вечора музично-літературну композицію за мотивами п'єси.

Створює урочисто святковий настрій і веде концерт Тетяна ГУК.

Довідка: 098-000-68-01; 063-722-85-77; 050 387 98 85

Адміністратор: (0472) 33-24-72

Каса: (0472) 33-21-44

www.filarmoniya.ck.ua

Детальніше про виконувані композиції Ви можете дізнатись на сторінці

https://www.facebook.com/filarmoniya.ck.ua/