У Черкаському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки майстрині Галини Поліщук, що володіє новітніми мистецтвом різьблення по яєчній шкаралупі. На сьогодні її колекція виробів налічує 50 одиниць.

Народилася Галина Василівна 1955 року в Харкові, зараз проживає в Маньківці Черкаської області. Педагог за фахом, працювала вчителем праці, освоїла техніки бісерного ткацтва, вишивки, плетіння з рогози та соломи. Але найбільшим захопленням в її житті стала різьблення по яєчній шкаралупі.

Майстрів художнього різьблення по яєчній шкаралупі в світі мало, а в Україні - одиниці. Цьому мистецтву Галина Поліщук навчилася сама, знайшовши інформацію в всесвітній павутині і взявши кілька консультацій у майстрів: Олександра Вовка (Німеччина), Володимира Моторного (Полтава), Костянтина Левченко (Одеса).

Різьба по шкаралупі вимагає спеціального оснащення. Роботи художниці створені в результаті копіткої праці. Вона експериментувала з різними матеріалом: курячими, качиними, індичих, навіть з яйцями цесарки, але найбільше полюбила шкаралупу гусячих яєць. Майстриня любить геометричні орнаменти, що зображає рослинні і анімалістичні сюжети.

Запрошуємо переглянути філігранні роботи Галини Поліщук, представлені на виставці.