Роман Коляда пропонує вашій увазі концерт, в якому виконує твори з довгоочікуваного четвертого сольного фортепіанного альбому "Expectancy" (Очікування), присвяченого пам'яті Стасіса Урбонаса.

З часу виходу попереднього альбому "Ангели повертаються" (2011) пройшло шість років, як пройшли в численних творчих експериментах. За цей час Роман Коляда встиг випустити відео на власний трек "Незнайомка з хризантемами", записати кілька спільних робіт і зняти два відеокліпи з етно-рокерами "ТаРУТА" ( "Чумацький" і "Думки після бою"), організувати два власних проекти: електронний "ХРАС" ( "ексПейс") і акустичний "Коляда Квартет" і представити їх як в Україні, зокрема на фестивалі "Джаз-Коктебель" в Затоці (2015) і Чорноморську (2016), так і за кордоном (Литва). Тому шанувальники вже втомилися висувати гіпотези - яким буде наступний альбом сольним, в квартеті, в які інший колаборації? Тим часом Роман Коляда досліджував громадську думку в середовищі своїх шанувальників у соціальній мережі Фейсбук і з'ясував, що найбільше все ж очікують ще одного сольного альбому.

Нарешті альбом записано. Це стало можливим через значне сприяння друзів України в Литві, від Посольства і українських громад Вільнюса і Каунаса до Вільнюського монастиря святої Трійці. Окремою подяки заслуговує нинішній директор музею "Будинок Чюрльоніса" Рокас Зубов, який люб'язно надав дозвіл здійснити запис матеріалу для альбому на роялі "Bechstein", належить музею. Запис відбувся 17 лютого 2017 року, за одну сесію, без втрати відчуття єдиного настрою для цілісного звучання всього альбому. Варто відзначити, що автор присвятив альбом покійному директору "Будинки Чурльоніса" Стасісу Урбонаса, знайомство з яким наздзвічайно вразило піаніста.

В альбом увійшло 17 треків і один бонус трек. Загальний час звучання - близько 70 хвилин.

запис, як і зведення і монтаж, автор альбому здійснював самостійно, за допомогою власної пересувної студії і мікрофонного парку, люб'язно наданого компанією "Музторг". Мастеринг альбому проходив у Києві, в продакшн студії "Воскресіння. Живе радіо звукорежисером Ігорем Льодінім.

Важливо зауважити, що кошти, необхідні для видання альбому на фізичному носії в Україні Роман Коляда накопичив шляхом збору пожертвувань і підписки диску в Інтернеті. На момент запуску диска в виробництво було передзамовлено і оплачено близько двох сотень екземплярів альбому.

Перша презентація альбому відбулася 7 квітня 2017 року Києві, під час творчого вечора Романа Коляди "Янголи снів". Альбом доступний в Україні на фізичному носії (продається під час концертів і може бути замовлений з доставкою в інтернеті), а також в цифровій формі на iTunes, Google Play, Spotify і інших майданчиках.

Музика з альбому "Expectancy" сильно перегукується з поезією Романа Коляди з двох останніх збірок "Лю-мінор" і "# колядіво", яку він читає одночасно з виконанням власної музики на авторських вечорах і в концертах. У концертах також часто бере участь майстер каліграфії Ольга Верменич, ілюстратор книги "# колядіво", яка в реальному часі створює каліграфічні шедеври і цей процес транслюється на екран позаду музиканта.