Сучасний російський драматург Марія Ладо в театральному світі пострадянських країн — особа знана. її найвідомішу п'єсу «Дуже проста історія» до постановки взяли театри Москви, Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга, Омська та багатьох інших міст Росії, а в Україні цю історію показували в Луганську та Черкасах.

Хоча сама назва, «Дуже проста історія», вже налаштовувала глядачів скептично, її основна сюжетна лінія банальна й невигадлива — Дарина кохає Олексія, вагітніє, молоді люди готові одружитися, але батько дівчини не любить бідного хлопця, батько якого — п'яничка, котрий до того ж колись «забрав» у нього кохану. Не було б у цьому нічого, гідного увага публіки, якби не «родзинка» самої п'єси — героями вистави автор робить також свійських тварин, які є свідками подій, (а відбувається все у хліву) і їх «коментаторами». Свиня, Кобила, Корова, Пес і Півень все побачене й почуте сприймають на своєму рівні — а це вже перетворює звичайну театральну виставу на філософську притчу з містичними елементами — особливо у другій дії, коли Свиня, яка все життя мріяла літати, після смерті стає ангелом, а сусід-п'яничка чує розмови звірів, говорить з ними. Перша дія багата на комедійні моменти.

Друга дія подобається більш вибагливим глядачам, оскільки тут вже є привід задуматись над багатьма речами — життя і смерть, самопожертва і егоїзм, любов і ненависть.