"Сьогоднішні діти створюватимуть наші міста уже завтра" - головний слоган кураторів дитячої архітектурної школи, започаткованої у Харкові. Молоді архітектори допомагатимуть дітлахам перевтілитись на тиждень в повноцінних архітекторів та відчути на собі всі особливості такої роботи.

Програма розрахована на дітей шкільного віку (8-15 років), які зацікавлені в тому, щоб вивчати та впливати на середовище, в якому ми живемо.

У результаті діти побачать архітектурний процес з різних сторін — від простору, матеріалів та конструкцій до бюджетів і соціальної модерації. Опанують базові поняття професії, а також навчаться проектному підходу та зможуть переосмислити власне середовище та роль у спільноті. І саме головне – у дітей буде реальна можливість запропонувати свої ідеї для оновлення фонтану і створення цікавого для дітей простору. 

Участь в воркшопі є безкоштовною, але набір дітей відбувається на конкурсній основі. Для того, щоб прийняти участь, будь ласка, заповніть реєстраційну анкету: https://goo.gl/forms/M2p7XUKiipYPjfBG2

Програма воркшопу
День 1
Перший день буде присвячений знайомству з темою. Учасники дізнаються про те, чим сьогодні займаються архітектори, побачать приклади реалізованих проектів реновацій та переосмислень наявних будівель. Також серія вправ допоможе краще розібратись з основним поняттями і дасть можливість спробувати себе в ролі проектувальника.

День 2
Головна подія дня - дослідження об'єкту, а саме старого фонтану біля Краєзнавчого музею. Обміри, фотофіксація та вивчення конструкції. А для того, щоб бути у повній готовності до виготовлення крупного макету в другій половині дня також передбачені вправи із матеріалами, де кожен навчиться самостійно працювати та вправлятись з інструментами.

День 3
Весь третій день присвячений виготовленню складної опалубки – оболонки, в яку наприкінці дня заливатимуть гіпс, щоб отримати необхідну форму. Об'ємна команда робота з вимірювань, креслень, нарізання та склеювання.

День 4
Розпакувавши опалубку, в якій достигала гіпсова форма, можна взятись до проектування. Мозковий штурм, індивідуальна робота над ідеями, обговорення, критика та готова проектна пропозиція наприкінці дня.

День 5
Для презентації проекту недостатньо самої ідеї, тож попереду виготовлення чистових макетів, малюнків, креслень та схем. Кожен учасник навчиться культурі оформлення проектів аж до таких деталей, як форма букв.

День 6
Підготовка до презентації, основи поведінки на публіці та фінальні виступи на презентації результатів тижня.

День 7
Відкрита презентація для гостей та учасників Майстерні міста в Черкасах.