• Головна
  • Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео)
13:50, 30 листопада 2014 р.

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео)

Як відомо в системі підготовки пожежно-рятувальних підрозділів, проведення тактико-спеціальних навчань на об’єктах з масовим перебуванням людей, сприяє не лише підвищенню рівня протипожежного захисту цих надзвичайно важливих об’єктів, а й у цілому покращенню організації пожежогасіння регіону.

Останнім часом за ініціативи керівництва Управління, сама система зазнала певних змін а рівень завдань було значно підвищено.

 Зокрема, відтепер до участі у навчаннях залучається не лише особовий склад гарнізону, а й керівництво пожежно-рятувальних підрозділів усієї області. Ввідні, що подаються під час таких навчань, дозволяють тренувати не лише рядових фахівців, значна увага в ході цих навчань приділяється тренуванню керівних навичок у середнього та старшого керівного складу рятувальних підрозділів.

З початку року таких навчань було проведено більше ніж пів сотні. Чергові пройшли у обласному краєзнавчому музеї. Завдяки підготовчій роботі, на об’єкті вдалося створити умови максимально наближені до реальних ситуацій виникнення пожежі чи техногенної аварії.

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео) (фото) - фото 1

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео) (фото) - фото 1

В ході навчань учасникам, серед яких переважали начальники районних підрозділів Управління, довелось не лише працювати у складі ланок газодимозахисної служби і ліквідовувати загорання. Керівництво навчань приділило значну увагу і відпрацюванню взаємодії із адміністрацією об’єкту, а також особливостям порятунку та евакуації постраждалих.

Працюючи рука об руку рятувальники та керівництво закладу мали оперативно приймати рішення, обирати вирішальний напрямок у ліквідації умовної надзвичайної ситуації. Ускладнюючи сценарій розвитку події, рятувальники вивчали можливі проблемні питання, оцінили рівень готовності пожежно-рятувальних підрозділів, а також адміністрації закладу до дій в умовах виникнення реальної надзвичайної події.

Звичайно в ході проведення навчань рятувальники приділяють увагу і іншим питанням протипожежного захисту об’єкта, як то стану утримання та справності джерел водопостачання чи то наявності безпечних шляхів евакуації, вміння обслуговуючого персоналу діяти у перші хвилини розвитку події.

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео) (фото) - фото 2

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео) (фото) - фото 2

В умовах сьогодення такі навчання набувають все більшого значення, не лише для професійних рятувальників, завдяки практичній складовій, вони залишаються одним із найбільш дієвих наочних механізмів виявлення проблем і відповідно впливу на керівництво закладів з масовим перебуванням людей.

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео) (фото) - фото 3

Черкаські пожежники рятували обласний краєзнавчий музей (фото, відео) (фото) - фото 3

Підсумовуючи результати керівник навчань, начальник відділу з питань реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС України у Черкаській області полковник служби цивільного захисту Олександр Горобець, зазначив, «Проведені навчання показали що загалом особовий склад підрозділів управління ДСНС України у Черкаській області до виконання завдань за призначенням готовий. Водночас ми переконалися що експериментальний шлях залучення керівників районних підрозділів до участі у таких навчань себе повністю виправдав, начальники підрозділів повинні не лише забезпечувати високий рівень готовності до реагування власних підрозділів, а й самі бути готовими до вирішення будь яких складних завдань та прийняття відповідальних оперативних рішень».  

Прес-служба управління ДСНС України у Черкаській області 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежники #навчання #Черкаси
Оголошення
live comments feed...