• Головна
  • Черкащан запрошують приєднуватися до розробки Стратегії розвитку міста
08:30, 24 жовтня 2016 р.

Черкащан запрошують приєднуватися до розробки Стратегії розвитку міста

Члени стратегічного комітету поділилися першими напрацюваннями та планами щодо розвитку Черкас. За час функціонування майбутні розробники вже подолали підготовчий етап: проаналізували методології розробки стратегій, вивчили вітчизняний та закордонний досвід успішного стратегування, зокрема Львову, Вінниці, міст Польщі, виявили перші особливості Черкас. Тож тепер активісти роблять наступний крок – пошук партнерів, – пише “Інфоміст“.

Нагадаємо, стратегічний комітет – дорадчий орган, створений розпорядженням міського голови, завдання якого підготувати, запустити і координувати процес розробки Стратегії Черкас до 2030 року. У складі комітету – громадські активісти, державні службовці, депутати міськради, представники бізнесу та експерти (науковці та архітектори).

Чому Стратегія запланована на період до 2030 року?

– Черкаси одне з трьох міст в Україні, яке не має стратегії. З одного боку це погано, бо ми багато років рухались хаотично, з іншого – добре, бо можна розпочати все з чистого аркуша, перейнявши досвід інших. Міжнародні організації та європейські міста вже розробляють стратегії до 2030 року, тож аби синхронізувати плани та дії, Черкаси мають рухатися одночасно. Разом із тим збільшити горизонт планування, – коментує член стратегічного комітету Іван Подолян. 

Він також зауважив, основне завдання стратегії – об’єднання та активізація громади міста навколо самої ідеї розвитку Черкас.

– Ця стратегія має стати планом, який всі ми хочемо зреалізувати, – додає активіст.

Вона необхідна для партнерства з іншими містами, міжнародними організаціями, інвесторами.

Зі створенням центру розвитку підприємництва Стратегічному комітету допомагатимуть польські партнери. За словами Подоляна, ключова думка від них: у нас є ресурси, знання, ми пройшли цей шлях, можемо допомогти, але яка у вас стратегія? Який план дій? Багато знаків питань – відповідей немає. Групи інвесторів відмовляються мати справу з містом без стратегії. Адже вона дозволяє організувати використання ресурсів міста, мова йде не лише про фінансові, а й про людські, адміністративні, матеріальні ресурси тощо.

– Зараз тривають переговори з польськими партнерами щодо залучення експертів, попередньо вони дали згоду. Вони мають хороші показники своєї стратегії, яка працює в Польщі. Для мене це не просто декларативні наміри щось зробити і забути про документ. Хочеться, щоб місто справді мало динаміку розвитку у всіх сферах, – говорить депутат міськради Олена Шевченко.

Наступні кроки: 

– залучення широкого кола партнерів і формування ресурсів – політичні, бізнесові, громадські структури;

– дослідження рівня задоволеності життям населення Черкас, у підсумку планується отримати інвентаризацію ключових проблем, що і послугує відправною точкою.

– проведення міської стратегічної сесії “Форум Черкаси-2030″ (планується приблизно на березень 2017 року), де буде актуалізовно питання стратегування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #розвитокміста #стратегія #розробкастратегії #іванподолян
Оголошення
live comments feed...