• Головна
  • За 9 місяців 2016 року на рак молочної залози у Черкасах захворіло 78 жінок
17:10, 21 жовтня 2016 р.

За 9 місяців 2016 року на рак молочної залози у Черкасах захворіло 78 жінок

Учора, 20 жовтня, відмічався Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. В м. Черкаси 17 та 18 жовтня 2016 р. була проведена акція  «Діагностика раку молочної залози» з метою профілактики, ранньої діагностики та виявлення  раку молочної залози. Всі лікувальні заклади міста при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР прийняли активну участь у акції, – інформують у КПН «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я»  ЧМР.

У м. Черкаси проживає 82 046 жінок старших 40 років. Під час проведення  акції  в поліклініках та стаціонарах міста було обстежено 17 026 жінок після 40 років на виявлення раку молочної залози, із них у 35 запідозрене онкологічне захворювання молочної залози, і вони  були направлені на додаткові обстеження та консультацію в обласний онкологічний диспансер.

По місту Черкаси за 9 місяців 2016 року на рак молочної залози захворіло 78 жінок, із них в занедбаній формі – 28 %, 65 захворілих виявлено під час профілактичних оглядів.

Рак молочної залози в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, посідає перше місце в структурі захворюваності та смертності від злоякісних новоутворювань серед жінок. За останні 20 років кількість випадків хвороби неухильно зростала на 1-2% за рік.

У 95% випадків рак молочної залози не турбує жінку, а тим часом на першій, нульовій стадії, рак повністю виліковується. Самодіагностика разом з клінічним обстеженням і мамо графічним обстеженням – три кити раннього розпізнавання раку молочної залози.

Клінічне обстеження в лікаря – мамолога допомагає виявити пухлини від 4 і більше міліметрів. Його проводять один раз у два–три роки, починаючи з 18–20 років, а з 30–річного віку – щороку. Лікар-мамолог може вивчити всі скарги, оцінити стан, дати певні поради.

Третій крок – інструментальна діагностика. Сучасні апарати ультразвукової діагностики (УЗД) дають якісне обстеження. Його роблять з 30–річного віку - один раз на рік. Мамографія – метод рентгенологічний і дає променеве навантаження, тож до 40–річного віку його не назначають. Але і ризик захворіти в цьому віці досить низький.

Якщо до 30–річного віку рак молочної залози вражає одну з 1200 жінок, з 30 до 40 років - одну з 207 жінок, то в 40-59 років хворіє одна з 24, а з тих, кому понад 60, - одна із 13. Отже, з 40 до 50 років мамографічні обстеження необхідно проходити один раз на рік. Але якщо немає підозрілих змін у структурі молочної залози, можна робити це обстеження один раз на два роки. А з 50 років – щорічно. На сучасних апаратах можна виявити найменші зміни, які стануть вузлами через 3–4 роки. Їх можна видалити хірургічно, і при такій формі раку лікарі-онкологи дають гарантію, що жінка повністю вилікується і проживе багато років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #молочназалоза #рак #мамолог #діагностика
Оголошення
live comments feed...